קשקושי רחוב: קומיקס קנאביס קצר

הקומיקס החדש של תמר בלומנפלד: שני צעירים חולמים על עולם שבו הקנאביס החוקי מביא לשלום עולמי ולפתיחת הקופי שופ הראשון בישראל, עד שעוברת אורח שומעת את הדברים ופונה אליהם בכעס: “זיבולי שכל חסרי אחריות”.

תמר בלומנפלד, מאיירת, כותבת ויוצרת, נוהגת לעקוב אחר אירועים מחיי היומיום והופכת אותם לסיפורי קומיקס מעוררי מחשבה, אותם היא מפרסמת בבלוג שלה “קשקושי רחוב“.

“אני סטוקרית סדרתית ביום ומציירת כפייתית בלילה,” מציגה עצמה בלומנפלד בבלוג. “השילוב בין שתי הסטיות האלה הוליד את הקומיקס השבועי ‘קשקושי רחוב’, שעוקב מידי שבוע אחרי שיחות רחוב תלאביביות.”

הבוקר, 20.3, פורסם הקומיקס החדש שלה באתר “הארץ” ובו סיפורם של שני ישראלים חולמניים המדמיינים – תוך כדי עישון ג’וינט – את העולם המופלא שלאחר הלגליזציה. “תאמין לי, ביום שכולם פה יתחילו לעשן, ייגמרו פה הבעיות,” אומר אחד מהם. “סוף סוף יהיה פה שלום, אנשים יאהבו אחד את השני…”

קומיקס קנאביס - חלומות על קופי שופ

אך במהלך הפנטזיה על הקמת הקופי שופ הישראלי “אבו סאטל המקורי”, נכנסת לתמונה בחורה תלאביבית טיפוסית אשר קוטעת את חלומותיהם במיטב אזהרות הרשות למלחמה בסמים: “השימוש במושג ‘סמים קלים’ הוא קל דעת ומתירני,” היא אומרת. “המריחואנה מעוררת מחלות נפש רדומות ופוגעת בריכוז ובמוטיבציה.”

קומיקס קנאביס - חלומות על קופי שופ

שני הסטלנים התמימים תוהים האם ההאשמות על חוסר מוטיבציה הן נכונות, אבל רק לרגע, עד ששוכחים מה היא בכלל אמרה.

קומיקס קנאביס - חלומות על קופי שופ

תגובתם של השניים לדבריה של התלאביבית עוררו תגובות זועמות מצד הגולשים: “יכולת להחליף את המילה THC ומריחואנה בערך בכל תרופה שקיימת בשוק, או לחילופין באלכוהול, או בכל אחד מתחליפי הסמים שהמדינה בחוכמתה הגדולה מתירה לרכוש ולהשתמש באופן חוקי,” כתב גולש בשם ראובן.

לקומיקס המלא באתר “הארץ” לחצו כאן.

אך בלומנפלד לא מבינה על מה הכעס. “אני די משועשעת מהתגובות,” אמרה לכתב המגזין. “זהו בסך הכל סיפור שמבוסס על מקרה אמיתי. בבלוג שלי אני מקשיבה לשיחות של אנשים ברחבי העיר, והשבוע שמעתי שיחה בין שני חובבי סטלה לבין חברה ‘מטיפה’ שביאסה להם את השאכטה.”

“דעתי בנושא לא מגובשת לגמרי, אבל מה שבטוח אני חושבת שהמשטרה צריכה להתעסק בעבירות של ממש ולא בשטויות האלה,” הוסיפה. “בכללי אני חושבת שמדובר בסם פחות מסוכן מאלכוהול ולגליזציה, אני משוכנעת, תעשה רק טוב לתיירות.”

בקשר לתגובות הזועמות אמרה: “יאללה, שיעשנו משהו ויקלילו…”

ראו גם: קומיקס הקנאביס הראשון בעולם
ראו גם: קומיקס: קונספירציית הקנאביס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט