עצומה: לא טסים דרך רוסיה עד שנעמה תשוחרר מהכלא הרוסי!

כל עוד נעמה יששכר בכלא הרוסי, הישראלים לא טסים דרך שדות התעופה של רוסיה.

נעמה יששכר היא צעירה ישראלית-אמריקאית בת 26 שנפלה קורבן לפרשה בינלאומית רוסית-אמריקאית. היא הפכה שלא באשמתה לקלף מיקוח בידי ממשלת רוסיה נגד ישראל.

נעמה נעצרה באפריל 2019 בשדה התעופה במוסקבה כשהיתה בדרכה בטיסת קונקשן מהודו לישראל, ולא נכנסה לגבולות רוסיה.

בחיפוש בתיקה נמצאו כ-9 גרם חשיש בלבד, שמשמעותם עבירה של החזקת סם לשימוש עצמי הכפופה לעונש של עד כמה חודשי מאסר וקנס כספי לכל היותר.

אך רוסיה התעקשה להפוך את המקרה לדוגמה למען יראו וייראו ואת נעמה לקלף מיקוח בפרשה בינלאומית – ובהחלטה בזויה הפכו את סעיף העבירה מ”שימוש עצמי” ל”הברחה”.

לאחר חצי שנה במעצר בהמתנה למשפט, נגזר השבוע על נעמה עונש קשה ביותר של 7.5 שנות מאסר, וזאת למרות שהיא לא סחרה בסם ואף לא נכנסה לגבולות רוסיה.

נסיונות ממשלת ישראל להסביר לממשלה הרוסית כי מדובר בעבירה זניחה שלא שווה עונש חמור כל כך, כשלו.

גם שתי שיחות שערך רה”מ בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כשלו.

בלחץ אמריקאי סירבה הממשלה הישראלית להסכים לדרישת רוסיה לשחרר את נעמה יששכר בתמורה לשחרורו של האקר רוסי בשם אלכסיי בורקוב, שגנב מיליוני דולרים מחשבונות וכרטיסי אשראי של אזרחים אמריקניים. הוא נעצר בישראל בשנת 2015 בעקבות צו מעצר של האינטרפול ורוסיה מתעקשת שישראל לא תסגיר אותו לידי האמריקנים.

נעמה עלתה לישראל מארה”ב בשביל לשרת בצה”ל, וחזרה מטיול במזרח כמו מיליוני ישראלים אחרים. הברחה של 9 גרם חשיש בין מדינות היא אמנם עבירה שנחשבת חמורה, אך מדובר בכמות לשימוש עצמי בלבד, וכנראה שבקרוב תהיה חוקית גם בישראל כמו במדינות אחרות בעולם.

זהו מקרה מזעזע, לא הוגן, וראוי שיתוקן בהקדם!

כל חתימה על העצומה שולחת אוטומטית עותק של העצומה אל: שגרירות רוסיה בישראל, הקונסוליה הרוסית בישראל, שר המשפטים אמיר אוחנה ומשרד המשפטים הישראלי.

[emailpetition id=”1″] [signaturelist id=”1″]
חדשות
Close