קרונוס ישראל: קיבוץ גן שמואל יהפוך לאימפריית קנאביס בינלאומית

קיבוץ גן שמואל צפוי לייצר בקרוב 5 טון קנאביס רפואי מדי שנה, בשיתוף עם תאגיד הקנאביס הקנדי המצליח ‘קרונוס גרופ’, במסגרת הסכם שישים את החברה המשותפת על מפת הקנאביס העולמית. בשטח הקיבוץ תוקם שרשרת גידול, ייצור, אספקה ומעבדות מחקר: “נייצר קנאביס איכותי במחיר הטוב בעולם”.

בקרוב יוכלו המטופלים בישראל להנות מקנאביס איכותי מגנטיקה קנדית מקורית, במחירים נמוכים במיוחד: תאגיד הקנאביס הקנדי המוערך ‘קרונוס‘ (Cronos Group) הודיע על שיתוף פעולה אסטרטגי חדש לייצור, הפצה ומחקר קנאביס רפואי בישראל – יחד עם קיבוץ גן שמואל.

הקיבוץ הותיק גן שמואל (נוסד ב-1913) הוא כבר היום אחד הקיבוצים הגדולים, המצליחים והמפותחים ביותר בישראל, שמגדל ומשווק מגוון מוצרים ל-35 מדינות ברחבי אירופה ואסיה. הוא גם הבעלים של אחד משטחי המסחר המוכרים והמניבים ביותר במדינה – וצפוי להתרחב עוד יותר עם כניסתו לעולם הקנאביס הגלובאלי.

קרונוס גרופ
קרונוס גרופ: קבוצת הקנאביס הענקית מקנדה בדרך לשיתוף פעולה נרחב עם קיבוץ גן שמואל

‘קבוצת קרונוס’ מחזיקה בבעלות מלאה וחלקית על שורת חברות קנדיות בתחום הקנאביס (Peace Naturals, In The Zone, WMMC, ABcann, Hydropothecary, Evergreen ועוד) ולשדרת הניהול שלה חלק בחברות-ענק מתחומי הכלכלה וההיי-טק העולמיות.

בקרונוס שמחים על מזג האוויר ותנאי הגידול בישראל, שעתידים לאפשר לחברה הקנדית לגדל את זני הקנאביס הרפואי מקנדה לכל אורך השנה, תוך חיסכון עצום במשאבי חשמל הנדרשים כיום לגידול תחת נורות במדינה הקרה.

מייק גורנשטיין
מייק גורנשטיין, נשיא, מייסד ומנכ”ל ‘קרונוס גרופ’: “נייצר בישראל קנאביס איכותי במחיר הטוב בעולם”

הניסיון של קיבוץ גן שמואל במסחר מקומי ובינלאומי, לצד מבני מסחר וכח עבודה מקצועי ומומחה בתחומי החקלאות, עתידים לאפשר לחברה החדשה, שתיקרא ‘קרונוס ישראל’, לייצר קנאביס רפואי איכותי ולנהל את כל החוליות בשרשרת הייצור, משלב הגידול, דרך מפעלי המיצוי, מחסן האריזה ובתי המרקחת.

החברה החדשה מצפה לייצר קנאביס במחירים זולים במיוחד של 0.4$-0.5$ לגרם קנאביס בלבד (1.15-1.44 ש”ח) – שעתידים לשבור את שוק הקנאביס הרפואי המקומי המגדל היום בעלות של פי 2 ויותר. בנוסף בונים בחברה על התרת ייצוא קנאביס רפואי לחו”ל – לאחר אישור רשמי של תכנית הייצוא על ידי ממשלת ישראל.

על פי מסמך ההבנות העקרוני שנחתם בין קרונוס לגן שמואל, תוקם בשטח הקיבוץ חממה ענקית שתשתרע על 4 דונם ועתידה לייצר עד 5 טון קנאביס מדי שנה. בשלב השני מצפה קרונוס-ישראל להתרחב לייצור של עד 24 טון קנאביס בשנה – ולאחר מכן עד 100 טון קנאביס בשנה!

לצד החממה החדשה והטכנולוגית תוקם מעבדת מחקר גדולה, שתתפרש על שטח של 1 דונם ותשמש לבדיקות, מחקרים, פיתוח פורמולציות וזנים, ועוד. כלל שרשרת הייצור תעמוד בתקני GMP ו-GAP הנדרשים בהתאם להוראות רפורמת הקנאביס החדשה שעתידה להיכנס לתוקפה בסוף השנה (2017).

“לא רק שנייצר קנאביס איכותי במחיר הטוב בעולם, הקמת המערכת בישראל תאפשר לנו לעמוד בחזית הבינלאומית של מחקר ויזמות בתחום,” מסר מייק גורנשטיין, מנכ”ל קרונוס. “הקמת קרונוס ישראל היא צעד משמעותי ביותר בהעלאת הסטנדרט של ייצור קנאביס רפואי בעולם ואנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה החדש.”

“נשקיע בין 6 ל-7 מיליון דולר קנדי בשלב הראשון וכ-25% מהייצור ילך לייצוא,” ציין גורנשטיין, שלפי שמו הוא כמובן יהודי ובעל זיקה רגשית לארץ ישראל. עוד הוא סיפר על שיתופי פעולה עתידיים של החברה החדשה עם חברות בגרמניה, איי קיימן ועוד. “אנחנו ממשיכים לחפש ערוצי הפצה, בעיקר למדינות האיחוד האירופי, מרכז ודרום אמריקה, אוסטרליה וארה”ב.”

“גן שמואל הוא מהקיבוצים המבוססים ביותר, עם נסיון רב בחקלאות ובייצור, תעשייה וייצוא בהיקפים נרחבים,” מסר דייויד סו, סמנכ”ל התפעול של קרונוס. “שיתוף הפעולה יאפשר לקרונוס לייצר קנאביס במחירים נמוכים ובאיכות גבוהה ולעמוד בדרישה הבינלאומית.”

קרונוס עתידה לתרום לשיתוף הפעולה החדש את הידע הנדרש בגידול קנאביס רפואי, את יכולות הניהול בתחום ואת הגישה לערוצי ההפצה הנוכחיים והעתידיים של החברה בעולם. גן שמואל יספקו את הקודים העסקיים והרשיונות שקיבלו ממשרד הבריאות לכל שרשרת החוליות, את הנסיון התעשייתי הרחב שלה, את השטחים המסחריים הייחודיים ואת כח העבודה המקצועי.

על פי הסכם ההבנות, שטרם נחתם כחוזה סופי ורשמי, קרונוס יחזיקו ב-70% מחממות הגידול וטיפוח השתילים וכן ב-90% ממערך הייצור, המפעל ושרשרת ההפצה. על פי הערכות ההסכם יצא לפועל בתוך 3 עד 6 חודשים.

מניותיה של קרונוס בקנדה נחשבות למצליחות ביותר בעת האחרונה, כשמתחילת 2017 הן זינקו בלמעלה מ-50%.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר