קציר הקנאביס הרפואי הראשון בצ'ילה

תכנית הקנאביס הרפואי החדשה של צ'ילה יוצאת לדרך: בעיר הבירה סנטיאגו חגגו השבוע את קציר הביכורים אשר יועד כולו לטובת טיפול בסובלים ממחלת הסרטן.

קציר הקנאביס החגיגי בצ'ילה:

לפני כחצי שנה דיווחנו כאן לראשונה על פיילוט של מיזם הקנאביס הרפואי בצ'ילה במסגרתו הממשלה הצ'יליאנית הזמינה במיוחד מהולנד מאות זרעים אשר נשתלו וצמחו בבתי הגידול המקומיים במדינה.

הפרויקט הוא תוצר של שיתוף פעולה מוצלח בין הרשויות במחוז סנטיאגו לבין "קרן דאיה" (Daya Foundation), גוף ללא מטרות רווח המממן פיתוח טיפולים עבור בעיות כאב. "אנחנו מניחים כעת את היסודות למה שעומד להיות ייצור לאומי של קנאביס רפואי," אמרה נשיאת הקרן, אנה מריה גזמורי, לאחר שגזמה מספר ענפים משתילי הקנאביס הרבים במתקן.

הצפי הוא שכמחצית מהשתילים במקום ינוצלו לטובת הפקת מיצוי השמן מהצמח וחלוקתו ל-200 חולי הסרטן הרשומים בתכנית כבר במהלך החודשים הקרובים.

התעניינות אדירה של התקשורת בצ'ילה למיזם הקנאביס הרפואי
התעניינות אדירה של התקשורת בצ'ילה למיזם הקנאביס הרפואי

החוק בצ'ילה אוסר על גידול, מכירה או שינוע של קנאביס ברחבי המדינה, והעונש המוגדר על עבירות מן הסוג הזה עלול להגיע עד ל-15 שנות מאסר. אולם תכנית הקנאביס הרפואי הנ"ל מצטרפת למגמה העולמית של הקלה ופתיחות של הממסד כלפי השימושים בקנאביס לצרכי פנאי ורפואה:

למעלה מ-20 מדינות בארה"ב כבר מציעות תכנית כזו או אחרת של קנאביס רפואי, בנוסף למדינות וושינגטון, קולורדו, אלסקה ואורגון, המתירות החזקה ואף מכירה של קנאביס – גם לשימוש אישי. באמריקה הלטינית אורגוואי הפכה להיות המדינה הראשונה בעולם המסדירה בחוק את הסחר בקנאביס באמצעות תכנית לאומית שכבר החלה לפעול עוד בשנת 2013.

שתילי הקנאביס זוכים לטיפול מסור
שתילי הקנאביס זוכים לטיפול מסור

"זה הישג אדיר," אמרה ססיליה היידר, חולה הסובלת כבר מספר שנים מגידול סרטני בחזה. "אני רק מקווה שהקנאביס הרפואי יגיע בסופו של דבר לכל המחוזות האחרים בצ'ילה."

בתוך כך מאשרים גורמים במשרד הבריאות הצ'יליאני על יוזמה לקידום הצעת חוק שתתיר לכל אזרח בוגר לגדל כמות של עד שישה צמחי קנאביס לשימוש אישי, זאת לאחר שבסוף השנה שעברה סערו הרוחות במדינה בעקבות פרשה בה פורסמו מספר אימהות לילדים חולי אפילפסיה אשר מחו על מדיניות הממשלה הנוכחית בנוגע לקנאביס והצהירו כי הן מתכוונות בכל מקרה לגדל לילדיהן את הצמח ובכך לעבור על החוק בריש גלי.

ראו גם:
צ'ילה: סנאטור הודה בשימוש במריחואנה ועורר דיון ציבורי בנוגע ללגליזציה
ארגנטינה: גידול קנאביס והחזקת סמים יותרו לשימוש עצמי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט