קצין צה”ל הודה בעישון קנאביס והודח מתפקידו

קצין צה"ל שהיה אמור להתמנות כמג"ד בחיל תותחנים הודח מהצבא לאחר שהודה כי עישן קנאביס בתדירות של פעם בחודש במהלך לימודיו לתואר ראשון. כעת הוא עומד בפני כתב אישום.

רגע לפני מינויו כמפקד גדוד בחיל התותחנים הודח מתפקידו רס”ן ע’, קצין צה”ל מוערך, לאחר שהודה בעישון קנאביס, כך מדווח כתב ווינט יואב זיתון.

על פי הדיווח ע’ היה נער עם רקע עברייני שהחליט לפני גיוסו לצה”ל לשנות כיוון. הוא התגייס לשירות קרבי, יצא לקורס קצינים והתקדם בתפקידיו תוך שהוא מותיר רושם חיובי על מפקדיו ופקודיו.

אך בטרם מונה לתפקיד מפקד גדוד, במסגרת ראיונות לקורס פו”מ היוקרתי של צה”ל הנערך למועמדים לתפקידים בכירים, הוא הודה שעישן קנאביס במהלך לימודיו לתואר ראשון.

לאור הודאתו הוא נשלח לחקירה במצ”ח, נעצר והודח מצה”ל. כעת הוא ממתין להכרעה בכתב אישום שהוגש נגדו בתחילת החודש ע”י הפרקליטות הצבאית.

“למרות הרקע האישי של ע’, והיותו חייל בודד, הוא הצליח בכל התפקידים הקשים והמאתגרים, הן מנטלית והן פיזית,” העיד לטובתו במצ”ח מפקד האגד שפיקד עליו, קצין בדרגת אלוף-משנה, כך בדיווח בווינט. “הוא היה מועמד מוביל ובולט לחיוב וראה עצמו ממשיך לתפקידים בכירים ולשירות ארוך בחיל,” הוסיף.

גם מפקד הבסיס שבו שירת ע’ יצא להגנתו וציין בפני חוקרי מצ”ח כי “הוא קצין מאוד אחראי, עם מוסר עבודה גבוה, מחובר לאנשים ולחיילים, מאוד משימתי ומסודר, שמכוון להיות מג”ד. הצבא היווה עבורו חלון לצאת מתוך מעגל החיים הזה”.

גם זה בטח יעניין אותך

זיתון מדווח עוד כי בכתב האישום שהוגש נגד ע’ נטען שבמשך כשנתיים, בין 2016 ל-2017, הוא עישן קנאביס בתדירות של פעם בחודש, ובהמשך, עד לספטמבר 2019, עישן כ-20 פעמים נוספות.

“התביעה הצבאית מייחסת לו עישון קנאביס גם במסגרת תפקידו האחרון, במהלך חודשים האחרונים, ביחידה שבה שירת,” דווח. “הסעיף המיוחס לו הוא התנהגות שאינה הולמת”.

מדובר צה”ל נמסר לווינט כי “ב-6 בינואר 2020 הגישה התביעה הצבאית כתב אישום נגד קצין בקבע, המייחס לו שימוש בסם מסוכן. בעקבות האירועים האמורים, ובהתאם לבקשתו, סיים הקצין את שירותו הצבאי”.

רס”ן (במיל’) עו”ד שלמה רכבי, המייצג את הקצין מטעם הסניגוריה הצבאית, מסר בתגובה: “מדובר בקצין מצטיין שחשף בפני מפקדיו, מיוזמתו, מעידות עבר, ושילם על כך מחיר כבד – סיום שירותו הצבאי עוד קודם לפתיחת משפטו. אנו בטוחים כי התביעה הצבאית תיתן לעובדה זו, יחד עם נסיבות חייו ומסלול שירותו המסור, משקל בכורה, שיאפשר סיום מוסכם ומידתי של ההליך בפני בית הדין, שעצם קיומו מגלם את האכיפה והענישה המוגברות המיושמות בצה”ל”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר