קצין משטרה: קניית חשיש בישראל – תרומה לדאע”ש

המריחואנה מיוצרת “במעבדות הידראוליות” בישראל – והחשיש מגיע מפעילים של ארגון דאעש בכבודו ובעצמו. כך טוען בראיון סנ”צ א’, מפקד יחידת מג”ן של המשטרה, האחראית על סיכול הברחות מריחואנה, חשיש ואופיום מסיני לתוככי גבולות ישראל. השבט הבדואי ‘סווארקה’ הוא לדבריו האחראי על המסחר הענף.

המסחר הענף בחשיש בגבול ישראל-סיני הוא איננו עניין חדש, אך כעת משייכים לראשונה במשטרה את השבט האחראי על סחר זה ללא פחות מארגון דאעש עצמו.

למרות שדאע”ש נחשב לארגון המתנגד למריחואנה וחשיש, ואף נוהג להעלות באש כל תפיסה כזו אם מגיעה לידיו, בציטוט לאתר ‘מאקו‘ מספר קצין המשטרה סנ”צ א’, מפקד יחידת מג”ן של המשטרה האמון על סיכול הסחר, כי בני שבט סווארקה הבדואים הם האחראים החדשים על הברחת החשיש לישראל – וכי הם “נשבעו אמונים לארגון המדינה האסלאמית ולמנהיגו אבו בכר אל בגדדי”.

לדבריו של סנ”צ א’ מדובר בשבט שלא בוחל באמצעים ומגיע לפעילות כשהוא חמוש ברובים, מקלעים ואפילו אר.פי.ג’י (נשק נ”ט). “מהמידע שיש לנו, מבריחים מהצד המצרי הצטיידו באמצעי לחימה והם כלל לא מהססים לירות לעבר חיילים מצרים שמנסים למנוע מהם לבצע את ההברחות. המבריחים פשוט מגלים יותר תעוזה,” הוא אומר. “צריך להבין שכל הברחה של עשרות שקי חשיש יכולה להסתכם במיליוני שקלים, כך שסיכול של הברחה זה הפסד עצום למבריחים.”

“מריחואנה במעבדות הידראוליות – חשיש מדאעש”

לדברי סנ”צ א’ ישנו חשש ביחידת מג”ן – יחידה המונה 100 לוחמים, רובם בלשים ואנשי מודיעין, ונחשבת לאחת היוקרתיות במשטרת ישראל – שהמבריחים מהצד המצרי יירו לבסוף גם על שוטרי היחידה בראשה הוא עומד: “ברור שאם נפריע להם, יירו עלינו מעבר לגדר. אנחנו ערוכים לכל תרחיש,” הוא אומר, וטוען עוד כי רכישת חשיש בישראל היא למעשה תרומה לדאעש.

“אסור לשכוח שלדברים יש משמעות גם מבחינת צרכני הסמים הקלים בישראל,” הוא מסביר. “במצב הדברים הנוכחי, רכישה של חשיש בישראל – ספציפית חשיש ולא מריחואנה, עשויה להיות תרומה ישירה לארגון המדינה האסלאמית. בעידן טרום הגדר היו הברחות ענק של מריחואנה. מאז הקמת הגדר המבריחים מתמקדים בהברחות חשיש, מה גם שיש מי שמגדל מריחואנה בגבולות הארץ. סוחרי סמים מגדלים אותה בחממות בשטחי אש בנגב מתוך הנחה שלא נגיע אליהם ובמעבדות הידראוליות ברחבי הארץ. במילים אחרות, המריחואנה היא תוצרת ישראל. החשיש – באדיבות דאע”ש.”

בדומה לשוטרים אחרים שמתבלבלים במושגים שהם אינם מבינים בהם (כמו ראש מחלק בילוש בתל אביב שחשב בטעות שחומר בשם ‘קלונקס’ המשמש להשרשת צמחים, הוא התרופה ‘קלונקס’, וסיפר בראיון בטלוויזיה שסוחרים מוסיפים את התרופה לקנאביס שנמכר ברחובות) – גם סנ”צ א’ לא מתכוון כנראה למעבדות ‘הידראוליות’ (הידראוליקה = הפעלה בלחץ נוזל), אלא ל’מעבדות הידרו’ – שגם הוא מונח שגוי מיסודו.

50,000 ש”ח רווח על כל קילו חשיש

לדבריו של א’ מחיר ק”ג חשיש בישראל נע בין 50 ל-70 אלף שקל, כאשר מחירו בסיני טרם ההברחה הוא כ-5,000 שקל בלבד. “כלומר הסוחרים גוזרים קופון של מאות אלפי שקלים עבור כל ק”ג,” הוא אומר. “כשהם חוששים להיתפס הם לרוב שורפים את הרכב עם החשיש כדי להעלים ראיות שיפלילו אותם. זה קרה יותר מפעם אחת,” הוא מוסיף, ואכן זה כבר קרה בעבר.

“ההברחה בפועל נמשכת בין שלוש לחמש דקות לכל היותר,” נכתב. “המבריחים מהצד המצרי חותכים חלקים קטנים בגדר או מטפסים עליה בסולמות וזורקים את שקי החשיש לצד הישראלי; מרבית שקי החשיש עושים את דרכם לכספומט הסמים של ישראל הממוקם בישוב ביר הדאג.”

בסך הכל במהלך שנת 2016 נתפסו לדבריו של סנ”צ א’ 569 ק”ג חשיש בנסיונות הברחה בגבול. בתוך שטחי ישראל נתפסו 1,225 ק”ג (טון ורבע) של מריחואנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר