קנקאפס: קפסולות שוקו קנאביס רפואי להכנה ביתית

חברה קנדית פיתחה קפסולות המכילות תמצית קנאביס מרוכזת ומיועדות להכנת קפה, תה ואפילו שוקו חם המכיל את התרופה. המוצר החדש נמצא כעת באישור של ארגון הבריאות הקנדי וצפוי להגיע למדפים בקרוב.

חברת הקנאביס הרפואי CannTrust מאונטריו שבקנדה, פיתחה בשנתיים האחרונות קפסולות קנאביס המיועדות להכנת משקאות, המשמשות כשיטת צריכה אלטרנטיבית של התרופה עבור מטופלים רפואיים.

אריק פול - מנכ"ל חברת CannTrust
אריק פול – מנכ”ל חברת CannTrust

הקפסולות החדשות שקיבלו את השם CannCups, מתאימות להכנת משקאות חמים “מחוזקים” כגון קפה, תה או שוקו, וניתנות לשימוש במגוון מכונות קפה רגילות.

מנכ”ל החברה אריק פול (Eric Paul) מסביר כי כל קפסולה מכילה “מנה סטנדרטית אחת של קנאביס רפואי”, אך כמות החומרים הפעילים הקיימים במוצר טרם פורסמה בהצהרות החברה או ברישום הפטנט שהחל ב-2014.

המטרה העיקרית מאחורי הפיתוח היא כאמור לספק למטופלים רפואיים דרך אלטרנטיבית ונקייה מעשן לצרוך את התרופה שלהם.

“כוס קפה היא דרך מאד דיסקרטית ונוחה לצרוך את התרופה,” מספרת אמי בראון (Amy Brown), מטופלת רפואית שהתנסתה במוצר החדש. “בדרך זו אני לא מפריעה לאחרים סביבי, בניגוד לעישון של ג’וינט בציבור למשל.”

גם זה בטח יעניין אותך
CannCups - קפסולות קנאביס רפואי להכנת משקאות חמים
CannCups – קפסולות קנאביס רפואי להכנת משקאות חמים

הנוסחה שפיתחה החברה מגדירה את הקפסולות החדשות בתור תרופה, כך על פי בקשת הרישוי שנמצאת כעת בהליכי אישור ארגון הבריאות הקנדי (Health Canada) וצפויה לקבלו בקרוב.

בשוק האמריקני קיימים כבר מוצרי פנאי דומים המיועדים להכנת קפה קנאביס, ואף ניתן להכין קפסולות כאלה בבית, אך הסדרה החדשה תהיה הראשונה שמוגדרת בתור מוצר קנאביס רפואי.

המחיר לצרכן יעמוד לפי הערכת החברה על 10-15 ש”ח לקפסולה בודדת, אך המחיר הסופי ייקבע רק לאחר האישור והתנאים שיוצבו על ידי ארגון הבריאות.

ראו עוד:
להיט חדש בהוליווד: קוקטייל קנאביס
סדרת איורים: המוח שלכם על קנאביס, יין וקפה
מנת יתר: כמה קנאביס יהרוג אתכם – וכמה דובדבנים?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר