מגלגל...

קנטק תובעת את פנאקסיה ב-30 מיליון ש’: “גזלה קנאביס של אורורה”

בית המשפט הורה לחברת פנאקסיה לחדול ממכירת מוצרי אורורה בישראל, זאת לאחר שחברת קנטק פנתה בדרישה להורות לפנאקסיה לשלם לה פיצוי בסך כ-30 מיליון ש"ח ולהעביר לרשותה כמחצית מתוך 1.1 טון קנאביס שנותרו במחסניה מייבוא שהגיע מחברת אורורה הקנדית ושלטענתה פנאקסיה עושה בו שימוש שלא כדין

במסגרת הליך פשיטת הרגל שהיא מנהלת בחודשים האחרונים לאחר שנקלעה לחובות עתק בגובה עשרות מיליוני שקלים, הגישה חברת קנטק (Cantek), שבבעלות שמואל קפואנו ושירי קפואנו, בקשה דחופה לבית המשפט, שהיא מעין תביעה, נגד חברת פנאקסיה (Panaxia) המחזיקה במפעל קנאביס שבאמצעותו קנטק ייבאה, ארזה ושיווקה סחורה שיובאה מחברת אורורה (Aurora) הקנדית לאחר שהשתיים חתמו בשנת 2020 על הסכם בלעדי להפצת זני אורורה בישראל.

לטענת קנטק, במחסני פנאקסיה נותרו תפרחות קנאביס במשקל של כ-1.1 טון שעלותם כ-15 מיליון ש”ח – שאריות מכמה משלוחים שיובאו על ידי קנטק מאורורה ושכיום פנאקסיה עושה בהן לכאורה שימוש ומוכרת אותן לצדדי ג’ ללא אישורה של קנטק. כמו כן נטען בבקשה כי פנאקסיה לא מאפשרת במשך 8 חודשים לנציגי קנטק להיכנס למפעל כדי להציג את הסחורה שנותרה למשקיע שמעוניין לרוכשה בעבור 6 מיליון ש”ח (ל-1 טון).

לאור הנטען דורשת קנטק מבית המשפט לאסור על פנאקסיה להמשיך למכור את התפרחות השייכות לה לטענתה מסחורה הממותגת בשם Aurora Cantek או Aurora וכן להורות לפנאקסיה לאסוף את הסחורה שכבר שווקה מכל בתי המרקחת ברחבי הארץ. הטענות של פנאקסיה נוגעות לסחורה הקשורה לזניםשל אורורה שמשווקת כיום על ידי פנאקסיה בשיתוף דניאל מחלוף שהיה מבעלי קנטק תחת המותג WMMC שהינו מותג-בן של אורורה).

עוד בטרם יתקיים בשבוע הבא דיון בנושא בבית המשפט, ומבלי לקבל עדיין את טענות קנטק וכדי לא לגרום עוד נזק, הורה השופט כי עד הודעה חדשה פנאקסיה לא תוכל עוד לשווק את מוצרי אורורה בישראל.

קנטק כועסת בין השאר על כך שפנאקסיה משווקת את מוצרי אורורה במחירים נמוכים יחסית למחירים בהם היא שיווקה אותם וכדוגמה הם מביאים את הזן סדאמן (Sedamen) אשר נמכר בתחילה בכ-309 ש”ח בעבור 10 גרם ומשווק כיום על ידי פנאקסיה בתמורה לכ-199 ש”ח בלבד. יש לציין שבאופן דומה משווק כיום הזן לומינריום (Luminarium) בכ-199-259 ש”ח בעוד שבתחילה שווק בעבור 309 ש”ח גם כן.

בנוסף דורשת קנטק מבית המשפט להורות לפנאקסיה להגיש דוח מפורט על כמות התפרחות בחלוקה לזנים שנקלטו אצלה במשלוחים מאורורה, כמה ממנה נמכר עד כה ומה היתה התמורה בעבורה. במקביל היא דורשת לקבל אליה מיידית 36.8% מתקבולי המכירות שבוצעו עד כה, 50% מהסחורה שנותרה במחסני פנאקסיה ולבסוף גם לחייב את פנאקסיה לשלם לה פיצוי בסך 30 מיליון שקל בגין הנזק שפנאקסיה “גרמה וממשיכה לגרום” לה לטענתה.

על פי המפורט בתביעה, קנטק חתמה לפני כשנתיים על הסכם בלעדיות לייבוא קנאביס מתוצרת חברת אורורה שלאחריו ייבאה משלוח ראשון של כ-600 ק”ג בעבור 8.2 מיליון ש”ח, בחלוף מספר חודשים משלוח נוסף, שני, במשקל כ-1.88 טון בעבור כ-20.5 מיליון ש”ח, ובחלוף כחצי שנה משלוח שלישי במשקל-שיא של 2.4 טון בתמורה ל-28 מיליון ש”ח – וכל זאת בתוך שנה אחת בלבד.

לטענת קנטק, פנאקסיה סיפקה לבתי המרקחת מוצרים שונים מכפי שהוסכם ובכך פגעה בשמה הטוב ואמינותה של קנטק, וניסתה לכאורה, לפי קנטק, “לבצע מחטף של הזכויות הבלעדיות של קנטק” להפצת מוצרי אורורה בישראל. עוד לטענת קנטק, פנאקסיה “החליטה שלא לבצע בדיקות מעבדה לאיכות החומר עם כניסתו למחסניה” – טענה שאם תתברר כנכונה עלולה אולי להוביל אף להודעת ריקול (Recall) למוצרים.

קנטק מציינת שפעולות אלה של פנאקסיה הן שמנעו ממנה להרוויח ממכירת הסחורה ולכן היא נאלצה לקחת הלוואות שהובילו אותה לבסוף לחדלות פירעון. לדבריה, חובות אלה הם שמונעים ממנה גם כיום למכור את הסחורה על מנת לקבל את התמורה שבעזרתה תוכל לשלם את החובות לנושים ולהחזיר את ההלוואות לבנקים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר