מגלגל...

סימני מסחר: קנדוק רוצה את “גורילה גלו”, בזלת אחרי “אמרלד”

יממה לאחר חשיפת הסכסוך המסחרי על "אמרלד" הגישה חברת "בזלת" בקשה לרישום הזן כסימן מסחר שלה. חברת "קנדוק" קרובה לרשום את "גורילה גלו" כסימן מסחר משלה והאחים גינדי מתכוונים לקרוא לרשת חנויות הקנאביס שלהם "הלו פארם".

סימני מסחר בקנאביס: קנדוק הגישה את “גורילה גלו” (Gorilla Glue), שם של זן מצליח, לאישור; בזלת הגישה בעקבות המחלוקת שנחשפה לאחרונה את “אמרלד” (Emerald) כשם של זן שלה אחרי שהגיע בעבר מחברה באורוגוואי; קאנומד רוצה את “הלו פארם” (Hello Pharm) כשם של רשת חנויות קנאביס חדשה בבעלותה, ניאופרם סורבה בינתיים מרישום הסימן “ד”ר קנאביס” (Dr Cannabis) ועוד.

עם התפתחות ענף הקנאביס הרפואי בישראל והפיכתו מעסק המוגדר כטיפול חמלה ללא מטרות רווח לאחד השווקים הצומחים בעולם, כולל כניסת חברות ציבוריות למסחר בבורסה, החלו העוסקים להתמקד גם במסחר ומיתוג. בשנת 2020, לצד פרסום נרחב שלא היה כמותו קודם, החל המירוץ לרישום פטנטים וסימני מסחר על מותגים מסחריים מצליחים.

קנדוק (Canndoc)

גורילה גלו Gorilla Glue – זן שמשווק בארץ ע”י קנדוק בייבוא מחברת “טילריי” (Tilray) הקנדית. הוגש באוגוסט 2020 לרישום. סטטוס: קובל – היינו, הבקשה התקבלה וממתינה לדו”ח בחינה או להגשת התנגדות של מתחרים.

אולטרה סאוור Ultra Sour – זן שמשווק בארץ ע”י קנדוק בייבוא מחברת “אורגניגרם” (Organigram) הקנדית. הוגש באוגוסט 2020. סטטוס: בבחינה.

אדיסון Edison – הוגש בספטמבר 2020. ככל הנראה מדובר בשם מותג הקנאביס “אדיסון” של חברת “אורגנירם”. סטטוס: בבחינה. יש לציין שחברה אחרת, קנאשור, משווקת כיום זן בשם זה.

בזלת (Bazelet)

EMERALD (“אמרלד”) – הוגש בשבוע שעבר (30.12), ביום למחרת הפרסום במגזין קנאביס אודות סכסוך עסקי עקרוני בעניין זה. סטטוס: בבחינה.

Femicann (“פמיקאן”) – שם של מה שיהיה כנראה סדרת מוצרים וגינליים ו/או קוסמטיים המכילים רכיבי קנאביס ומיועדים לשימוש לנשים. סטטוס: קובל.

BCANN – הוגש בשנת 2018 – שם של סדרת מוצרי תפרחות הקנאביס של החברה. סטטוס: רשום.

XTRACANN – הוגש בשנת 2018 – שם של סדרת מוצרי קוסמטיקה עם רכיבי קנאביס של החברה. סטטוס: רשום.

קאנומד (Cannomed)

Hello Pharm (“הלו פארם”) – מותג לרשת בתי מרקחת ומוצרי קנאביס שהגישו האחים מנור וכפיר גינדי בעלי חברת “קאנומד”. הוגש באוקטובר 2020. סטטוס: ממתין לבחינה.

Kindly (“קיינדלי”) – מותג מוצרי קוסמטיקה המכילים קנאביס. הוגש באוקטובר 2020. סטטוס: ממתין לבחינה.

שיח (Seach)

Nitzan (“ניצן”) – שם של סדרת תפרחות הקנאביס של חברת “שיח”. הוגש ביוני 2020. סטטוס: בבחינה.

קאן10 (Cann10)

Cannareet (“קנארית”) – אושר בשנת 2018. שמה של סדרת מוצרי תפרחות ושמני קנאביס שנוהלה עד כה על ידי Cann10 בשיתוף חברת “שיח” ומהשבוע שעבר אז על ידי Cann10 לבדה.

ניאופרם (Neopharm)

ד”ר קנאביס DR CANNABIS – הוגש באוקטובר 2019 על ידי חברת “ניאופרם” שנכנסה לאחרונה לפעילות בתחום הקנאביס, כשם של מותג מוצרי קוסמטיקה המכילים רכיבי קנאביס. הבקשה נדחתה כבר מספר פעמים ולא צפויה להיות מאושרת אך החברה עוד מנסה. סטטוס: בבחינה.

ניאוקן (Neocann) – הוגש באוקטובר 2020 על ידי חברת “פרומדיקו” (Promedico) – חברה בת של “ניאופרם”, כשם של מותג מוצרי קנאביס, כולל קוסמטיקה, תפרחות, שמנים ועוד. סטטוס: בבחינה שנייה, לאחר מספר דחיות. לא סביר שיאושר.

מדינת ישראל

CANNAAN – הלחם של המילים Cannabis ו-Canaan (כנען). נרשם כסימן מסחר בישראל בנובמבר 2020 ונמצא בבחינה לרישום כסימן מסחר בינלאומי. מותג זה מופיע כיום על כל מוצרי הקנאביס הנמכרים בבתי מרקחת בישראל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר