מגלגל...

קנדה: קנאביס בחינם למכורים לסמים

מרפאה בונקובר מציעה למכורים לסמים לקבל קנאביס רפואי בחינם, במטרה לסייע להם בגמילה מאופיואידים ממכרים ומסוכנים. “זה לא לגמרי חוקי, אבל זה עוזר ומציל חיים,” אומרים היזמים.

בניגוד לטענות שנשמעו בעבר על כך שהשימוש בקנאביס מוביל לשימוש בסמים קשים, נראה בשנים האחרונות במחקרים ובסטטיסטיקות רשמיות כי השימוש בקנאביס הוא דווקא זה שמונע לעתים שימוש בסמים קשים.

מרפאה בונקובר, קנדה, מציעה כעת קנאביס בחינם, או בעלויות נמוכות במיוחד, עבור מכורים לסמים שמעוניינים להיגמל מחומרים קשים אלו.

המרפאה, High Hopes (“תקוות גדולות”), מציעה למכורים בעיקר שמן קנאביס ושמן CBD – ועד כה התוצאות מרשימות.

שרה בלית' מציעה קנאביס בחינם למכורים לסמים בקנדה
שרה בלית’ מציעה קנאביס בחינם למכורים לסמים

לדברי המארגנים מתוך 100 מטופלים שנרשמו לתכנית במהלך השנה האחרונה, קרוב ל-50% נוטלים פחות סמי רחוב ו-25% חדלו לחלוטין מנטילת אופיואידים.

“זה נותן להם דרך אלטרנטיבית לשימוש בסמים שהם השיגו ברחוב,” מסבירה שרה בלית’, מיוזמות המרפאה הייחודית. “זה בטוח, וזה מפחית מהכאבים”.

את הקנאביס שמחולק במרפאה בחינם מקבלים המארגנים מתרומות של קנאביס רפואי שניתנות להם על ידי מטופלי קנאביס רפואי ברישיון – וזאת על אף שמדובר בהליך שאינו לגמרי חוקי שכן שוק הקנאביס החוקי ייפתח בקנדה רק ב-17.10 עם כניסת חוקי הלגליזציה החדשים לתוקפם.

“מה שאנחנו עושים זה לא לגמרי חוקי, אבל אנחנו רואים שזה עוזר,” הסבירה בלית’ לרשת הטלוויזיה הקנדית CTV. “לראות אנשים מתים זה לא בסדר”.

אחת המרואיינות בכתבה, מלני פרת’, מכורה לשעבר, מתארת כיצד הקנאביס עוזר לה להפסיק את השימוש בסמים אופיואידים. “אם אתה בגמילה או סובל מכאבים, אז זה גורם לך להרגיש טוב יותר,” היא מתארת. “אני חושבת שזה הרבה פחות מזיק מסמים אחרים”.

היא החלה לצרוך קנאביס לאחר שכמעט ואיבדה את אחת מידיה כשמזרק נשבר במהלך ניסיון הזרקת קריסטל מת’ לוריד. כיום היא מתנדבת בארגון שמסייע למכורים אחרים.

מאפינס קנאביס
מאפינס קנאביס ב-2$ מוצעים למכורים לסמים

“אף אחד מהמכורים לא אמר ‘יש, קנאביס!’, אבל עם העדויות והמציאות שאני רואה, אי אפשר להתכחש לתוצאות,” אומרת בלית’, המציעה גם עוגיות קנאביס שהיא מכינה בעצמה. “אם אפשר לספק אפשרות טיפולית זולה, כמו מאפין ב-2 דולר במקום קראק או קוקאין, יש הרבה שבוחרים בזה בגלל שזה נותן להם את ה’היי’ שהם צריכים כדי להימנע מסמים אחרים”.

במחקר שעקב אחר 1,461 משתמשי סמים, כולל חולי איידס וצעירים חסרי בית, ויפורסם בקרוב, כך על פי הדיווח, מצא החוקר ד”ר אמ-ג’יי מילוי, כי משתמשי סמים שצרכו קנאביס אחת ליום סבלו הרבה פחות ממנת יתר של סמים.

“נראה שקנאביס מהווה אסטרטגיית צמצום נזקים עבור אנשים שמנסים לשלוט או לשנות את אופן השימוש שלהם בסמים אחרים,” הסביר ד”ר מילוי.

הכתבה של רשת CTV:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר