קנדה קוראת לארה”ב: התירו כניסה לצרכני מריחואנה

ממשלת קנדה מבקשת לבטל את האיסור על צרכני קנאביס קנדיים מלחצות את הגבול לארה”ב לכל חייהם. “מדיניות מגוחכת,” מכנים בממשל הקנדי את ההתנהלות של השלטון האמריקני.

ממשלת קנדה הודיעה שתפנה לשלטון הפדרלי בארה”ב בדרישה לשנות את מדיניות מעבר הגבול בין המדינות.

ראלף גודאייל, השר הקנדי לבטיחות הציבור - "מדיניות מגוחכת"
ראלף גודייל, השר לבטחון הציבור של קנדה, על האיסור על צרכני קנאביס לעבור את הגבול: “מדיניות מגוחכת”

נכון להיום אוסרת ארה”ב כניסה של כל תושב קנדה לכל החיים במידה והואשם קודם בגין החזקת מריחואנה לשימוש עצמי או אפילו אם רק הצהיר על שימוש בקנאביס במהלך חייו בשאלון שניתן לו במעבר הגבול – וגם אם אינו נושא עליו מריחואנה כלל.

דובר ממשלת קנדה סיפר אמנם שהנושא לא עלה לדיון במהלך שיחות שנערכו בין נציגים בכירים משתי המדינות בסוף השבוע (ו’), אך אמר שהם יעשו זאת בהמשך וסיפר שדאגו לוודא שארה”ב מודעת לתכנית הלגליזציה החדשה בקנדה שצפויה להיכנס לתוקפה באביב 2017.

“זו מדיניות מגוחכת בהחלט בהתחשב בעובדה שקנאביס חוקי בארבע מדינות בארה”ב,” מסר השר לבטחון הציבור של קנדה ראלף גודייל (Ralph Goodale). “נושא זה עלה לדיון ציבורי רק לאחרונה ואנו נדון בו בדיונים הבאים,” הבטיח.

סוכנות הידיעות ‘רויטרס’ פנתה למשרד החוץ האמריקני, לרשויות המכס והגבולות של ארה”ב וכן לשגרירות ארה”ב בקנדה בכדי לקבל תגובה, אך עד כה טרם פורסמה הודעה רשמית.

תופעת הברחות הקנאביס היא נפוצה למדי לאורך הגבול הארוך של קנדה עם המדינות בצפון ארה”ב ולאחרונה אף יצא לאקרנים סרט שעסק בדיוק בנושא זה (צפו כאן).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר