קנדה בדרך ללגליזציה: “עיניי העולם נשואות אלינו”

שרת הבריאות הקנדית תומכת במיזם הלגליזציה החדש של ראש הממשלה טרודו, אך מציינת כי החוקים החדשים יצטרכו למנוע את הגישה מבני נוער וילדים. “עיניי העולם נשואות אלינו,” היא אומרת בראיון.

שבועיים לאחר שראש ממשלת קנדה הנבחר ג’סטין טרודו הודיע לשרת המשפטים ג’ודי ווילסון-רייבולד לעשות לגליזציה, גם שרת הבריאות הקנדית ג’יין פילפוט (Jane Philpott) התייחסה לנושא בראיון לרשת הטלויזיה CBC.

“עיניי העולם נשואות לעברנו”

“עיניי העולם יהיו נשואות לעבר קנדה,” אמרה השרה בראיון לגבי המהלך ללגליזציה של קנאביס שמתפתח בימים אלו, “כולם רוצים לוודא שאנו עושים את העבודה כראוי.”

ג'יין פילפוט - שרת הבריאות הקנדית
ג’יין פילפוט – שרת הבריאות הקנדית

פילפוט מצטרפת בכך גם לשר הקנדי לבטחון פנים, ראלף גודייל (Ralph Goodale), שכבר הודיע על תמיכתו בתוכנית הלגליזציה של ראש הממשלה – ויחד תומכים למעשה ברעיון כל בכירי הממשלה החדשה – שהוקמה על טהרת המפלגה הליברלית – מפלגתו של ראש הממשלה.

בהמשך הראיון ציינה פילפוט שהממשלה מחפשת כרגע מספר פתרונות לבעיות שצצו בנושא. מבין כלל המדינות שהעבירו חוקי לגליזציה, כך היא טוענת, עדיין לא נמצא הפתרון האידיאלי למהלך של לגליזציה מלאה. כך או כך מבהירה השרה שהתכנית החדשה תמנע גישה לקנאביס מצעירים ובני נוער.

“מריחואנה בכל פינת רחוב”

האופוזיציה בקנדה מתנגדת לגישה הליברלית שמציג ראש הממשלה החדש כלפי קנאביס, ומזהירה כי צעדים ליברליים מדי יביאו לכך שהמריחואנה “תימכר בכל פינת רחוב” ותהיה זמינה גם לבני נוער וילדים קטנים.

מרבית הציבור הקנדי תומך במיזם הלגליזציה
מרבית הציבור הקנדי תומך במיזם הלגליזציה

“מאד חשוב לשמור את המריחואנה מחוץ להישג ידם של ילדים ובני נוער צעירים, שמוחם הצעיר טרם סיים להתפתח,” אומרת פילפוט בתגובה לגישת האופוזיציה. “לצערי, במצב הקיים היום היא נגישה מדי וצריך לשנות את זה.”

ראו עוד:
קנדה: מפעל השוקולד של הרשיז הפך למפעל מריחואנה
זני הקנאביס של קנדה: ‘אבידקל’ ראשון בקטגוריית CBD
זינוק במניות הקנאביס בקנדה עם היוודע תוצאות הבחירות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר