קנאען: כנס הקנאביס של ממשלת ישראל

בזמן ששר המשטרה גלעד ארדן ממשיך לכנות את הקנאביס הרפואי ‘סמים’, ממשלתו תהפוך באביב 2018 לראשונה בעולם שעורכת כנס קנאביס רפואי ממשלתי-רשמי מטעמה. שם הכנס החדש ‘קנאען’ (Cannaan) והוא ייערך בצמוד ליום הקנאביס הבינלאומי. הכניסה בעבור 1,981 ש”ח.

קנאען‘ (Cannaan) – שילוב של המילים ‘קנאביס’ ו’כנען’ – הוא שמו הנבחר של כנס הקנאביס הממשלתי הראשון בעולם, שיערכו משרדי הבריאות והחקלאות באביב הקרוב.

הכנס, ששמו ‘מובילים את העתיד’, ייערך בכפר המכביה, ב-23 עד 26 באפריל. כניסה לאירוע עולה 1,981 ש”ח.

רכישת כרטיסים באתר האירוע – שבינתיים מופיע בשפה האנגלית בלבד וללא תרגום לעברית.

טרם נודע מי יהיו הדוברים באירוע והאם יופיע בו גם השר גלעד ארדן, הנוהג לכנות את הקנאביס הרפואי כ’סמים’.

הכנס יעסוק בנושאים: רגולציה ומדיקליזציה בישראל ובעולם, חקלאות היי-טק, השפעות סוציו-דמוגרפיות, מחקר מדעי בתחום אנדו-קנבינואידים (קנבינואידים בגוף), מחקר מדעי בתחום פייטו-קנבינואידים (קנבינואידים בצמח), שימוש רפואי נכון, מחקרים קליניים, פיתוח טיפולים מבוססי קנאביס, נושאים כלכליים בתחום הקנאביס הרפואי.

“בשנים האחרונות נרשמה עלייה בשימוש בקנאביס רפואי ברבות ממדינות העולם, במקביל להתקדמות עולם המחקר המדעי בתחום זה – אלו הובילו להבנה הקלינית שלשימוש בצמח הקנאביס ורכיביו ישנם יתרונות בריאותיים על מגוון סימפטומים,” נכתב במסמך ההזמנה הרשמי.

“מדינת ישראל היא אחת המדינות המובילות את העולם בתחום השימוש בקנאביס רפואי ורק לאחרונה הוצגה רפורמה בתחום זה, הנקראת ‘מדיקליזציה’, המבטיחה גישה ואספקה של קנאביס ברמה רפואית מצד אחד ושליטה ובקרה על מוצרים רפואיים מן הצד השני,” צוין עוד.

“הכנס הבינלאומי, ייחודי וראשון מסוגו, מאורגן על ידי רשויות, סוכנויות ומשרדי ממשלה, צפוי למשוך מאות משתתפים, כולל מדענים, חוקרים, רגולטורים, אנשי רפואי ורופאים, חקלאים וקובעי מדיניות, המעוניינים להתרשם מענף שוקק זה של קנאביס רפואי,” נכתב לסיכום.

הכנס ייערך במשך יומיים ויכלול קוקטייל קבלת פנים, ארוחת ערב גאלה ויום נוסף בו ייערך סיור מקצועי.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר