מגלגל...

קנאשור מנסה לעצור את זליגת פרויד למתחרים: תובעת את חוות אדירים

חברת קנאשור מנסה לשים סוף לתופעה בה הזן הפופולרי "פרויד", בו היא מחזיקה בבלעדיות, זולג בדרכים שונות לחברות אחרות ומשווק בשמות אחרים במחירים מוזלים יותר. לאחרונה היא הגישה תביעה נגד חוות אדירים, שגידלה אותו עבורה, בטענה כי היא ניסתה למוכרו לגורם אחר

חברת קנאשור (Cannassure) אולי מצטערת על היום בו קיבלה הנהלת החברה החלטה אסטרטגית – לגדל את הזן המצליח פרויד (Freud), עליו היא קיבלה בלעדיות ל-5 שנים מחברת אר.סי.קיי (RCK), בחוות-לוויין של צדדי ג’ שונים, ולא רק במקום אחד, כזה שיהיה אמין ובטוח מספיק, לא יוביל לסכסוכים משפטיים ויאפשר שמירה על איכות ורמת גימור זהה של התוצר הסופי.

כזכור, בתחילת החודש נחשף במגזין קנאביס מקרה בו קנאשור סירבה לשלם לחוות סי.בי.סי (CBC) עבור סחורה של הזן פרויד שסי.בי.סי גידלה עבור קנאשור, לטענתה בגלל שהתוצרת היתה באיכות ירודה כביכול. לטענת CBC, היא נאלצה עקב כך למכור אותה לחברת דרך לחיים (WOLC) שמשווקת כיום את הזן בשם אחר, מה שהוביל להליך משפטי בטענה להפרת בלעדיות.

כעת מתעורר מקרה נוסף דומה, במה שנראה כבר כמו תופעה, במסגרתה חברות שונות מצליחות לשים את ידן על הזן המצליח ומשווקות אותו בשמות אחרים. הפעם זו חוות אדירים, חוות-לוויין נוספת שגם באמצעותה גידלה קנאשור את הזן פרויד, ושלכאורה ניסתה למכור אותו לחברה אחרת ללא רשותה של קנאשור, שהגישה נגדה תביעה עקב כך.

בכתב התביעה שהגישה קנאשור נגד חוות אדירים ובעליה, ירון כהן, טוענת קנאשור בין היתר כי הוא ניסה לכאורה למכור את הזן לצדדי ג’ שאינם קנאשור, ששמם לא מוזכר בתביעה אך למגזין קנאביס נודע כי מדובר בחברה המחזיקה ברשת בתי מרקחת בתחום הקנאביס. לדברי קנאשור, במקרה הזה, בניגוד למקרה עם CBC, לא התבצעה מכירה בפועל, אלא רק ניסיון כזה.

בנוסף טוענת קנאשור בתביעה כי כהן סירב להעביר לידיה את התוצרת של הזן פרויד שהוא גידל עבורה, אלא אם קנאשור תשלם לו מבעוד מועד את 33% האחרונים משווי העיסקה, זאת למרות שבהסכם נקבע שהסכום הזה ישולם רק לאחר העברת הסחורה. לא ברור מדוע כהן מבקש את התשלום מראש כעת, והוא סירב להגיב לידיעה כך שגם לא ניתן לדעת זאת בשלב זה.

מהמסמכים שהוגשו לבית המשפט עולה כי אכן קנאשור עמדה בתנאי ההסכם, שילמה את 67% מהעיסקה בזמן, והיתה אמורה לשלם את 33% הנותרים רק לאחר קבלת הסחורה ולא לפני כן כפי שדורש כהן לכאורה. זו כנראה גם הסיבה שבית המשפט קיבל את בקשת קנאשור והטיל צו על חוות אדירים ועל כהן הבעלים במסגרתו הוא אוסר על כהן לבצע כל עסקה בתוצרת זו.

יש לציין שמלבד חוות אדירים, שלטענת קנאשור ניסתה כאמור לכאורה למכור את פרויד לאחרים, כבר נחשף שהזן הזה זמין בשמות אחרים (ובמחירים נמוכים יותר גם), למשל הזן בין ערביים המשווק על ידי בול פארמה, הזן וולטר ווייט המשווק על ידי דרך לחיים, ושני הזנים מיני לימון וג’יי יו המשווקים על ידי מדיקיין. כלומר, 4 זנים שונים שהם למעשה מהגנטיקה של פרויד.

כאמור, מלבד הסכסוכים המשפטיים שהיא נאלצת לנהל בעקבות זליגת הזן פרויד לחברות אחרות, נשמעות בשוק גם טענות מצד מטופלים כלפי קנאשור בעניין האיכות הלא-אחידה של הזן פרויד, שמשתנה בהתאם לחוות הגידול בה הוא גדל.

מחברת קנאשור נמסר בתגובה: “חברת קנאשור הינה הבעלים של הבלעדיות על זן הפרויד. החברה תנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי להגן על זכויותיה בזן הפרויד שהינו איכותי ומבוקש בקרב המטופלים. כיום הזן משווק באופן בלעדי על ידי קנאשור ואינו משווק בידי אחרים. גם מדיקיין שקנתה בעבר יחורי פרויד ולפני מתן הבלעדיות לקנאשור אינה מוכרת פרויד יותר (יש לציין שמדיקיין טוענת אחרת, מ.ק). בין ערביים הינו שם של מוצר של בול (פארמה, מ.ק) ובכל פעם יש בו זן אחר, באחת מהפעמים היה בו פרויד. חברת סיביסי מכרו ללא אישור וכעת חלק מהדיון בתביעת rck. וולטר ווייט הינו עם פרחי פרויד אותם פסלה קנאשור בשל איכות ונראות שלא עמדו בקריטריונים עליהם קנאשור מקפידה וסירבה להוציא מוצר שפג תוקף בפברואר”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר