קנאביס קורונה: איך לקנות קנאביס רפואי בזמן סגר קורונה

מטופלי קנאביס רפואי יכולים להמשיך לרכוש קנאביס כרגיל דרך בתי מרקחת או, בעדיפות, דרך שירותי שינוע. במקביל ענף הקנאביס הרפואי ובתי המרקחת מוגדרים כ"שירותי חירום" וימשיכו בפעילות כרגיל. עם זאת יש להקפיד על הנהלים שפירסם היום משרד הבריאות.

משרד הבריאות הודיע היום (ג’) כי חל איסור על יציאה מהבית לפארקים, גינות, חוף הים, ספריות,שמורות טבע ועוד – במיוחד כאשר מדובר באוכלוסיות סיכון כמו קשישים ואנשים עם מחלות כרוניות או מצבים הפוגעים במערכת החיסון בכל גיל.

בעקבות ההנחיה פנו מטופלי קנאביס רפואי למגזין קנאביס בשאלה האם וכיצד הם יכולים לרכוש את אספקת הקנאביס החודשית שלהם המגיעה להם ברישיון.

כפי שכבר פרסמנו משרד הבריאות הכיר לראשונה בענף הקנאביס הרפואי כ”שירות חיוני” במסגרת תקנות “משק לשעת חירום” (מל”ח) ועל כן הפעילות בענף, כולל בתי המרקחת ושירותי השינוע, נמשכת כסדרה הן מבחינת ייצור והן מבחינת אספקה.

בנוסף, בנוהל משרד הבריאות שפורסם היום, מפורט בפירוש כי היציאה מהבית מותרת במקרים המחייבים זאת, למשל עבור “הצטיידות במזון, תרופות, שירותים רפואיים ושירותים חיוניים אחרים”.

כלומר מותר לבצע רכישת קנאביס רפואי:

ניתן לעיין בקטלוג מוצרי הקנאביס הרפואי ומחיריהם כאן או כאן.

במקביל מסרו חלק מחברות הקנאביס בתשובה לפניית מגזין קנאביס, כי הן תמשכנה בייצור ובאספקה כרגיל – כולל במקרים בהם מטופל שוהה בבידוד. במקרה כזה תתבצע העברת הקנאביס על ידי שליחים בחליפות מגן מיוחדות.

בעקבות משבר הקורונה זכאים המטופלים להארכת רישיון אוטומטית, ללא צורך באישור רופא. לבדיקת זכאות להארכת רישיון ופרטים נוספים על אופן הגשת בקשה להארכה לחצו כאן.

על פי הנוהל בעת היציאה מהבית יש להקפיד על צמצום מגע בין אנשים ושמירת מרחק של 2 מטרים בכל שלב, לא לפתוח דלתות בכף היד, להמעיט בנגיעה בפנים, לרחוץ ידיים לעתים קרובות, לדאוג לאוורור הבית, לחטא ידיות ודלתות ולהפקיד על תשונה בריאה.

משרד הבריאות ממליץ בנוסף בנוהל החדש להימנע מעישון סיגריות, סיגריות אלקטרוניות או נרגילות, אך לא מציין איסור על עישון קנאביס. מומלץ להקפיד לעשן את הקנאביס ללא טבק או לחילופין להשתמש באידוי או בצורות צריכה אחרות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר