מגלגל...
x

קנאביס נכנס לאופנה

אחרי מסיבות הוויד של מיילי סיירוס, הבלאנטים של ריהאנה ועט האידוי של ליאונרדו דיקפריו, מגיע הקנאביס היישר אל תוך עולם האופנה והמסלולים. אלכסנדר וואנג, ויויאן וויסטווד, דל טורו ומעצבים אחרים שמים את הקנאביס על ראש שמחתם.

מאת: נדין ינקורט

קנאביס אופנה: חולצת קנאביס
ג’קי אייץ בקולקציית ‘סוויט ליף’ לחורף 2016

כוכבים רבים יוצאים בפומבי, בהצהרות ובתיעודים של השימוש האישי שלהם בקנאביס. ממסיבות הוויד של מיילי סיירוס, לבלאנטים של ריהאנה, לעט האידוי של ליאונרדו דיקפריו ורבים אחרים.

כעת שמות מעולם האופנה כמו אלכסנדר וואנג, ויויאן ווסטווד, דל טורו ואחרים, מכניסים גם הם מוטיבים מהצמח על המסלול. מהדפסים ואפליקציות על הבגדים והתכשיטים, לדוגמניות שנשלחו עם עטי אידוי למסלול.

קנאביס אופנה
אלכסנדר וואנג לחורף 2016

טרנדים אופנתיים קמים ונופלים, ובכל תקופה קיים מודל אופנתי המבטא את רוח הזמן. בימים עברו הביטוי ‘הרואין שיק’ היה כמותג אופנתי אהוב בעולמם של קייט מוס, קורטני לאב ואחרים, כשקוקאין היה כמו מרטיני ביד, ב’סטודיו 54′ המפורסם של אנדי וורהול.

קנאביס אופנה
דוגמניות עם עטי אידוי על המסלול, מבית ‘באג’א איסט’

עולם האופנה מיישר קו עם הרוח הפוליטית המתרחשת בנושא ודוהר על גל הלגליזציה. מפורסמות חלוצות כמו מיילי סיירוס וריהאנה נושאות את הבלאנט שלהן לראווה בגאווה ומעצבים מעולם האופנה מפתחים ראייה חדשה לאופנת השיק-סטלני, כזו הרחוקה מאד מהדמות הצבעונית המוכרת.

גם זה בטח יעניין אותך

אלכסנדר וואנג ידוע בעיצוביו הנועזים לקהל צעיר, ובקולקציית סתיו החורף שלו לשנת 2016 הציג שורה ארוכה של פריטים עם מוטיבים מצמח הקנאביס.

קנאביס אופנה: נעלי קנאביס
כפכפים מבית ‘דל-טורו’

הקולקציה כללה מעילים, חצאיות מיני ושמלות שנשאו את העלה האייקוני העכשווי. בקמפיין האביב של וואנג לשנת 2017 מצולמים הדוגמנים כשהם אוחזים בכלי עישון וקנאביס מונח על השולחן.

בית האופנה ‘באג’א איסט’ לקח את הרעיון צעד אחד קדימה ושלח את הדוגמניות שלו אוחזות בעטי אידוי לצד תכשיטים המעוטרים בצורות עלי הקנאביס.

קנאביס אופנה: תיק קנאביס
תיקים מבית ‘אלכסנדר וואנג’

אופנה שולטת בחיינו בכל הרבדים, גם אם נרצה בזאת וגם אם לא. אופנה משתנה ומעוצבת על ידי התהליכים הטכנולוגיים, האנושיים וההיסטוריים שמתרחשים, וזו מרבדת את חיינו בהקשרים עולמיים.

אופנה משקפת נכון ועכשווי, מתייחסת למה שמקובל ומתאים ברוח התקופה. קנאביס מסתבר הפך להיות חלק מאותה נורמה חדשה, והקבלה של הצמח לחיינו מבצבצת לראווה בתעשייה היפה ביותר. השימוש בו והיופי שלו מקבלים תוקף יותר ויותר בעולם כולו.

קנאביס אופנה
קמפיין האופנה של ‘אלכסנדר וואנג’ לקיץ 2017

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר