טוען...

ארה”ב: ענף הקנאביס החוקי ייצר 321,000 מקומות עבודה חדשים

מספר המשרות החדשות שמייצרת תעשיית הקנאביס החוקית עולה בקצב מהיר יותר מכל תעשייה אחרת בארה"ב. בשנת 2020 לבדה נוספו 77 אלף מקומות עבודה בתחום הקנאביס ובסך הכל יש כיום בארה"ב כ-321 אלף כאלה, כך על פי דו"ח חדש

יותר מ-321 אלף מקומות עבודה בארה”ב שייכים לתעשיית הקנאביס החוקית ו-77 אלף מתוכן נוספו בשנת 2020 לבדה, כך על פי דו”ח חדש שפורסם השבוע.

המספרים מבוססים על נתונים מ-37 מדינות בארה”ב (מתוך 50), אלה מתוכן שמנהלות כמובן ענף קנאביס רפואי ו/או שוק לגליזציה חוקי לשימוש פנאי.

קצב הגידול במספר המשרות החדשות בתחום הקנאביס מייצג עלייה של 27.5% בממוצע מדי שנה – מה שמציב את ענף הקנאביס במקום הראשון בקצב הצמיחה במספר מקומות עבודה חדשים מבין כל התעשיות האחרות בארה”ב.

מקומות עבודה חדשים ענף קנאביס חוקי ארצות הברית

בסך הכל במהלך 4 השנים האחרונות זינק מספר המשרות בענף הקנאביס ב-161% כשחלק נכבד מהן, 58 אלף, נמצא כצפוי במדינת קליפורניה – בירת הקנאביס העולמית ומהכלכלות החזקות בעולם.

לשם השוואה יש בארה”ב, כך על פי הדו”ח, 127 אלף רופאי שיניים, 314 אלף טכנאי חשמל וכאמור, 321 אלף עוסקים בתחום הקנאביס, מעט פחות מתחום עיצוב השיער, הספרות והקוסמטיקאים.

צרכני קנאביס מוציאים 33% יותר על רכישת קנאביס בימי קורונה

למרות שחלקם של השחורים באוכלוסיה האמריקאית עומד על כ-13%, רק כ-1.5% מדרג הניהול בתעשיית הקנאביס בארה”ב הם בני ובנות הקהילה האפרו-אמריקנית.

עוד נמצא כי במארס 2020, עם פריצת מגפת הקורונה, צרכני הקנאביס הוציאו 33% יותר כסף על רכישת קנאביס לעומת התקופה שקדמה.

הנתונים פורסמו בדו”ח חדש (PDF) של אתר Leafly ומבוססים על ניתוח עצמאי שביצעו עיתונאים, מומחים למידע וכלכלנים.

המדינות בארה"ב בהן קצב הגידול הגבוה ביותר במס' מקומות העבודה החדשים בתחום הקנאביס

אחת ההערות המודגשות בדו”ח היא העובדה שהגידול במספר מקומות העבודה בתחום הקנאביס, כמו גם העלייה באחוזי השימוש, באו בשנה בה פרצה מגפת הקורונה ועסקים רבים נסגרו.

לגבי השאלה המתבקשת, כיצד חישבו האם משרה מסויימת “שייכת” לענף הקנאביס או לא, מציינים עורכי הדו”ח כי התבססו על נתונים פיננסיים שנאספו משוק הקנאביס, מידע אודות אישורי עבודה שניתנו לעוסקים בענף, מספר רשיונות עיסוק בתחום, מבנים רגולטוריים במדינות השונות, ועוד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר