קנאביס ירושלים: תא פעילי לגליזציה נפתח בבירה

אחרי שנים רבות בהן מרכז הפעילות למען הלגליזציה התמקד בתל אביב, נראה כי בירושלים מתמסדת לה קהילת פעילים יעילה ומאוגדת במיוחד. כעת הם מתכוננים לאירוע “ליל הבאנגים” שייערך בעיר ב-20 אפריל וקוראים לפעילים להקים תאים דומים בכל הארץ.

תל אביב מהווה מוקד הפעילות העיקרי של קבוצות אקטיביזם שונות ובמשך שנים רבות התמקדה גם פעילותם של תומכי הקנאביס והלגליזציה בעיקר בעיר הצעירה.

קנאביס ירושלים

כעת, לקראת אירוע “ליל הבאנגים” שמתוכנן להיערך בחצות הלילה שבין ה-19 ל-20 באפריל, הוקם בירושלים תא קנאביס פעיל במיוחד. חברי הקבוצה “קנאביס ירושלים” שוקדים בשבועות האחרונים על פעילויות מחאה שונות למען לגליזציה, תולים שלטים ומזמינים את תושבי עיר הבירה להצטרף למאבק.

קנאביס – התא הירושלמי

“החלטנו שאנחנו הירושלמים נהיה הראשונים, בתקווה שפעילים בערים נוספות יאמצו את הרעיון ויקימו תאי קנאביס גם הם,” מספר רון שריד, ממקימי התא הירושלמי, אותו פגשנו במהלך הדיון שנערך בשבוע שעבר בוועדת הסמים של הכנסת כשהגיע מטעם התא כדי להביע תמיכה במאבק להפסקת הפללת הצרכנים. “אם בכל עיר יהיה תא תומכים כזה, יהיה לנו קל יותר לנהל אירועים ולקדם פעילויות שונות.”

“ירושלים היא העיר הגדולה בארץ ובה גם כמות המעשנים הגדולה בארץ,” אומר שריד. “בהתאם גם רמת הצביעות בירושלים היא הגדולה בארץ. אף אחד לא מדבר על זה פה…”

רון שריד, קנאביס ירושלים
רון שריד, קנאביס ירושלים

בינתיים נפגשו הפעילים כבר מספר פעמים ומפגש נוסף צפוי להתקיים ב-13.3. “אנו נפגשים כדי לקדם פעילויות שטח, לפתח רעיונות למחאה אפקטיבית ועוד,” הוא אומר. “אני מקווה שהירושלמים יצטרפו לקבוצה ויגיעו למפגש הקרוב עם הרבה רצון טוב לעזור.”

“המטרה העיקרית והסופית של הארגון הוא העלאת מודעות הציבורית, יציאה מהארון הירוק ושמירה על פעילות סדירה בירושלים,” סיכם שריד.

בדף הפייסבוק שפתחו הפעילים הם מפרסמים עדכונים על פעילויות שונות ומזמינים כאמור את תושבי ירושלים תומכי הקנאביס להגיע למפגש פעילים (דף האירוע) שייערך בעוד כשבוע (13.3).

פיית ציון

במקביל להקמת התא הירושלמי נרשמה גם פעילות מחתרתית של מי שמכנה עצמה “פיית ציון” וחילקה בשבועות האחרונים קנאביס וזרעים בחינם שהוצמדו לשלטי הסברה עליהם נכתב “הצמיחו את הדרך ללגליזציה”.

בדף הפייסבוק של התא הירושלמי פורסמו תמונות של חלק מאותם שלטים:

פיית ציון

פיית ציון

פיית ציון

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר