קמפיין חדש של הרשות: למה העיניים של הילדה אדומות?

הילדה לועסת מסטיקים? הילד מסריח מעשן? אחרי שנים של שקרים בנוגע להשפעות הקנאביס ולכבוד מה שהם מכנים ‘שבוע המאבק בנגע הסמים’, הרשות למלחמה בסמים מתמקדת בקמפיין רדיו חדש בשתי תופעות הלוואי הבלתי מזיקות שלו: עיניים אדומות והגברת התיאבון (מאנצ’יז).

במשך שנים טענה הרשות למלחמה בסמים שקנאביס גורם למחלות נפש, התאבדויות, אלימות ואף להזיות קשות המובילות צעירים לחשוב שהם לטאות.

כל הטענות הופרכו אחת אחרי השנייה במהלך השנים האחרונות, אך כעת מצאה הרשות את שתי תופעות הלוואי שאכן מתלוות לצריכת קנאביס – עיניים אדומות ותיאבון מוגבר, המכונה מאנצ’יז.

בקמפיין רדיו חדש, לכבוד מה שהם מכנים ‘שבוע המאבק בנגע הסמים’, קוראת הרשות להורים לשים לב אם הילדה שלהם אוכלת יותר מדי מסטיקים או אם העיניים שלה אדומות. גם את הילד כדאי לבדוק, שמא הוא רעב מדי או מסריח מעשן.

“יכול להיות שהילדה שלכם לועסת תמיד מסטיק בבית כי היא דואגת להיגיינת הפה, ויכול להיות שהעיניים שלה אדומות כי היא למדה כל הלילה. ויכול להיות שלא,” נשמע הקריין בתשדיר הראשון מתוך שניים שעלו השבוע לרדיו.

גם זה בטח יעניין אותך

בתשדיר השני מכוונת הרשות להורים לילדים המפגינים רעב יוצא דופן: “יכול להיות שהחולצה של הילד מסריחה מעשן כי הוא אכל בשיפודיה בלי חלונות, ויכול להיות שהוא רעב כל הזמן כי האוכל שלכם כל כך טעים. יכול להיות. ויכול להיות שלא.”

1 מכל 6 בני נוער שהתנסה בסמים – התמכר,” מסכם הקריין. “התערבות יכולה להציל אותם, ואתכם!”

השבוע נודע שהרשות למלחמה בסמים במתכונתה הנוכחית תיסגר בקרוב, ותהפוך יחד עם שני גופים אחרים במשרד הבט”פ ל’הרשות למניעת אלימות ולמאבק בסמים ובשימוש לרעה באלכוהול’.

בקמפיין הרדיו הקודם שלהם, מלפני כמה חודשים, עוררה הרשות מהומה ציבורית כשטענה שג’וינט אחד הורס לילדים את החיים.

ראו גם:
למה קנאביס עושה עיניים אדומות
למה קנאביס עושה מאנצ’יז

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר