'קמפיין העצלנים': מכון המחקר מתרחק מהכישלון

קמפיין נגד השימוש בקנאביס שששחררה ממשלת אוסטרליה וזכה לכינוי 'קמפיין העצלנים', מביא תוצאות הפוכות: גולשים לועגים לשלטונות ואפילו מכון מחקר למניעת שימוש בקנאביס הרחיק את עצמו מהקמפיין המגוחך.

ממשלת אוסטרליה שחררה בסוף השבוע קמפיין אנטי קנאביס חדש תחת הכותרת 'אתה גרוע כשאתה על גראס'. הקמפיין מורכב מסדרת סרטונים קצרה בה מושווים צרכני הקנאביס לבעל החיים הדרום אמריקאי הנדיר – העצלן – הידוע באיטיותו הרבה.

התוצאות האינטרנטיות של הקמפיין, שכבר הספיק להפוך לויראלי ולהתפשט לאתרים רבים ברשת, הן בטוח לא התוצאות לה קיוו השלטונות האוסטרליים: בכל אתר אליו הגיעו סרטוני הקמפיין הם זכו לתגובות נלעגות מקהל הגולשים שחלקם אף הגדירו את השלטונות האוסטרליים כ"כושלים", "לא מציאותיים", "מגוחכים" ועוד.

המדענים מתרחקים מהקמפיין הכושל

בתחילתו, הקמפיין היה מקושר למכון האוסטרלי הלאומי להפצת מידע ומניעת שימוש בקנאביס (NCPIC), שעל פי הדיווח בתקשורת מסיר כעת את אחריותו המדעית מהקמפיין, לאחר שעשרות אלפי הגולשים הבהירו באופן חד וחלק שהצחוקים עברו, אך המסר "החינוכי" לא.

קמפיין אנטי קנאביס של ממשלת אוסטרליה - קמפיין העצלנים
הקמפיין התהפך על יוצריו: מכון המחקר מסיר אחריות ועשרות אלפי גולשים לועגים לשלטונות

לדבריו של מקור במכון המחקר, לא נעשה שיתוף פעולה עם הממשל בנוגע לקמפיין ולא הייתה כל מעורבות של המכון במחקר או איסוף נתונים ספציפי שקדם לשחרורו, מלבד מספר סקרים שנעשו בהם שימושים קודמים עבור קמפיינים אחרים. "אנו מאחלים לשלטון בהצלחה בקמפיינים עתידיים נגד הקנאביס," מסר.

בהצהרה בנושא שפורסמה אמש (ש') נמסר כי "לצערנו קמפיין העצלנים אינו משקף את הדרך בה יש להתמודד עם הנושא."

אם כל המבוכה הזו לא מספיקה, מסתבר שהקמפיין חולק את שמו (stonersloth) עם אתר שירותי קנאביס שהכתובת המדוברת שייכת לו, ולכן נאלצו הלשטונות להוסיף את סיומת הדומיין האוסטרלית.

למרות הכשלון הנחרץ, נראה כי השלטונות לא מתביישים לרכוב על הגל הויראלי של הכוכב החדש שלהם: חולצות חדשות בכיכובו של העצלן מהסרטונים התחילו להימכר במטרה לאסוף תרומות לקמפיין.

ראו עוד:
טנדר מלא קנאביס מוצע למכירה ב'קרייגסליסט'
טיים לאפס: 80 ימי גידול קנאביס ב-45 שניות
הכי קרוב להודו שאפשר: חוזרים לחופים של סיני

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט