מגלגל...

קליפורניה: ביהמ”ש אישר לילדה בת 5 להשתמש בקנאביס בגן

בית המשפט בקליפורניה קבע כי ילדה בת 5 הסובלת מאפילפסיה ומטופלת בשמן קנאביס רפואי תוכל להביא אותו איתה לגן הילדים ולהשתמש בו שם.

בפסיקה תקדימית אישר בית משפט בקליפורניה לברוק אדאמס בת ה-5 להגיע לגן הילדים עם התרופה שלה לאפילפסיה – שמן קנאביס רפואי.

לאחר שמשרד החינוך המקומי במחוז רינקון וואלי (Rincon Valley) אסר עליה להגיע לגן של מערכת החינוך הציבורית עם קנאביס, פנו הוריה לבית המשפט, שפסק לטובתם והורה לאפשר לברוק לצרוך את השמן בגן.

ברוק אדאמס בת ה-5 בביתה בקליפורניה, התמונה צולמה דקות ספורות לפני התקף אפילפטי

ההתנגדות של משרד החינוך נבעה מהחוק בקליפורניה, שקובע שאסור להכניס קנאביס רפואי לשטח של בית ספר.

בתחילת חודש אוגוסט הוציא השופט צ’רלס מרסון צו זמני שמתיר לברוק להתחיל להגיע לגן עם השמן בזמן שההתנגדות של משרד החינוך לנושא נידונה בבית המשפט.

ביום שישי האחרון (21.9) הפך השופט מרסון את הצו הזמני לקבוע, ובכך דחה למעשה את התנגדות משרד החינוך, שטען כי מדובר בהפרה של חוקי הסמים המקומיים והפדרליים.

ברוק מגיעה לגן עם אחות רפואית שנותנת לה לשתות את השמן 3 פעמים ביום כדי למנוע התקפים.

גם זה בטח יעניין אותך

“הייתי כל-כך מוצפת ברגש ואושר מכך שאיננו צריכים להמשיך להילחם בקרב הזה שנמשך כבר מעל שנתיים”, אמרה ג’יינה אדאמס, אמה של ברוק. “עכשיו היא יכולה ללכת לגן כמו כל ילד אחר ואנחנו לא צריכים להמשיך להילחם כדי שתקבל את מה שהיא צריכה”.

עורך הדין של המשפחה, ג’ו רוגוואי, אמר שהוא מקווה שהפסיקה של השופט תפתח את הדלת עבור ילדים אחרים שצריכים להשתמש בקנאביס רפואי בבית הספר.

גורמים רשמיים במשרד החינוך של מחוז רינקו וואלי בוחנים כעת את הפסיקה, ועדיין לא החליטו האם הם רוצים לערער עליה. סגנית המפקחת המחוזית קאת’י מאיירס אמרה שבמשרד החינוך דווקא חשים הקלה מהפסיקה, שנותנת להם לראשונה הכוונה חוקית בנושא.

“אנחנו מרוצים מההחלטה, ושמחים על כך שהיא מאפשרת לנו להעניק חינוך לתלמידה המדוברת במערכת החינוך הציבורי”, אמרה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר