קורס קנאביס רפואי חדש – הראשון מסוגו בישראל

מחזור ראשון של קורס קנאביס רפואי חדש וראשון מסוגו בישראל הסתיים לאחרונה והוכתר כהצלחה

כבר דווח רבות על כך שישראל הינה “מעצמה” בכל הנוגע לטיפול בקנאביס רפואי ועל אף שזהו נתון לא לגמרי נכון, נראה כי העסק מתחיל לתפוס כיוון ולקבל אופי מקצועי מסויים כשמחזור ראשון של קורס קנאביס רפואי חדש וראשון מסוגו בישראל, הסתיים לאחרונה והוכתר כהצלחה. עם זאת, בינתיים מיועד הקורס לצוותים רפואיים בלבד.

קורס קנאביס רפואי

תחום הקנאביס הרפואי תופס תאוצה

מאחורי הקורס, עומדת יוזמה של צוות המכון לרפואת כאב בקריה הרפואית רמב”ם, אשר החליטו לקחת על עצמם ולגשר על הפער שנוצר בין החולים למערכת שמטפלת בהם.

“הכשרות מסודרות לאנשי מקצוע בנושא הקנאביס לא קיימות במערכת הבריאות באופן מסודר”, אומר דר’ סימון וולפסון, סגן מנהל המכון לרפואת כאב ברמב”ם, ואחד ממובילי היוזמה, “אנו רואים את ההשלכות של המציאות הזו מידי יום, כאשר אנו באים במגע עם החולים”.

“עיקר הבעיה היא שאנשים אינם מתייחסים לקנאביס רפואי כאל תרופה, כזו שיש לה תופעות לוואי ויש לקחת אותה ברצינות”, הוסיפה ציקי אדלר, ממובילות היוזמה לחינוך צוותים רפואיים בנושא הקנאביס הרפואי, “החברה הישראלית מתייחסת לנושא כאל אייטם תקשורתי, משהו פרובוקטיבי, כאשר במציאות יש לנו התמודדות עם חולים של ממש, ועם סימני שאלה רבים שנפתרים תוך כדי צבירת ניסיון”.

לדבריה של אדלר, אחות אחראית במכון לרפואת כאב, קורס קנאביס ייחודי זה, שבמהלכו התקיים סיור לחוות הגידול של ספקי הקנאביס הרפואי בישראל, הינו הקורס המקצועי הראשון בארץ המיועד לרופאים ומטפלים באמצעות קנאביס רפואי, ומטרתו לחשוף את הצוותים הרפואיים למידע עדכני על הקנאביס הרפואי, סגולותיו הרפואיות השונות וכן מידע על היבטים הקשורים לניהול הטיפול וכן ההיבטים החברתיים והרגולטוריים של הקנאביס הרפואי.

קנאביס

קורס קנאביס רפואי

קורס הקנאביס הרפואי נמשך יומיים, כאשר שיאו היה סיור ראשון מסוגו בחווה המשמשת לגידול קנאביס רפואי. חוות אלו סגורות לקהל, וביקור בהן כרוך בחתימה על מסמך סודיות. לדברי יוזמי הסיור, אין טוב ממראה עיניים, כדי להבין את נושא הקנאביס הרפואי לאשורו ולהכיר את כל צדדיו.

בחלק המדעי של הקורס לקחו חלק מרצים בכירים בתחום, וביניהם: פרופ’ רפאל משולם, חתן פרס ישראל לחקר הכימיה לשנת 2000, ומי שגילה את החומר הפעיל בצמח הקנאביס, פרופ’ אלי לוונטל, לשעבר מנהל מרכז הגפן בחיפה לטיפול בנפגעי סמים, ומי שמכהן כיום ראש החוג לעבודה סוציאלית במכללת תל-חי, דר’ יהודה ברוך, מנהל בי”ח אברבנאל, מי שאחראי על מתן האישורים לשימוש במריחואנה רפואית בארץ, הגב’ ליאת בני, יו”ר העמותה הישראלית לקידום הקנאביס הרפואי, דר’ אלה שיפרין, מומחית לנוירולוגיה במכון לרפואת כאב שברמב”ם, דר’ ברקת שיף –קרן, מומחית להרדמה וטפול בכאב במרכז הרפואי תל אביב ועוד רבים וטובים.

הקורס הוכתר כהצלחה, וקורס נוסף כבר מתוכנן להיפתח בקרוב.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר