קורונה בהולנד: הקופישופס חוזרים לפעילות אך בטייק אווי בלבד

עקב חשש לפגיעה כלכלית בעסקים ולצמיחת המסחר הלא חוקי בקנאביס בשוק השחור, החליטה ממשלת הולנד להתיר לקופישופס לחזור למכור קנאביס, אך בשיטת טייק-אווי בלבד.

24 שעות לאחר שנעצרה פעילות הקופישופס ברחבי הולנד בעקבות משבר הקורונה, הממשלה הודיעה לפני שעה קלה כי הקופישופס, חנויות הקנאביס, רשאיות לחזור למכור קנאביס שוב.

עם זאת, המכירה של קנאביס, כמו גם של מוצרי מזון במסעדות, מותרת עד הודעה חדשה בשיטת טייק-אווי (איסוף עצמי) בלבד – ללא כניסה של לקוחות לחנות עצמה.

הקבינט ההולנדי הדגיש כי על המוכרים להקפיד על היגיינה ולנקוט צעדים שיצמצמו את הסיכון להידבקות בקורונה. השימוש בקנאביס בתוך הקופישופס אסור.

ההחלטה הגיעה בין השאר בעקבות לחץ מצד בעלי עסקים שחוששים לעתידם הכלכלי, כמו גם מצד בכירים שחששו שהתוצאה של סגירת החנויות החוקיות תהיה התגברות המסחר בשוק השחור.

כזכור אתמול נוצרו תורי ענק מחוץ לקופישופס באמסטרדם ובערים נוספות בהולנד בעקבות הודעת הממשלה על סגר למשך 3 שבועות לפחות. המוני צרכני קנאביס רכשו כמויות גדולות שיספיקו לתקופת הבידוד.

חברת מגזין קנאביס, להלה, ישראלית העובדת באחד הקופישופס באמסטרדם, מדווחת כי “היה כאן אתמול טירוף שלא זכור פה גם מערב השנה החדשה שנחשב הכי עמוס בשנה. עשינו ריפיל כל 2 דקות. וזה רק בגלל שהייתה אפשרות. בקופיז אחרים לא נערכו מראש לדבר כזה ולכן התורים הארוכים”.

גם זה בטח יעניין אותך

בישראל נערכות חברות הקנאביס הרפואי גם כן וחלקן הודיעו כי ימשיכו לספק קנאביס רפואי במשלוחים עד הבית גם למטופלים הנמצאים בבידוד. במקביל הודיע משרד הבריאות כי הענף ייחשב כ”שירות חיוני” גם במקרה של תקנות “משק לשעת חירום” שעשויות להיות מוכרזות השבוע. מגזין קנאביס פנה אל משה”ב בבקשה להאריך מנהלית את כל רשיונות הקנאביס ב-3 חודשים, אך טרם נתקבלה החלטה סופית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר