קולורדו: 16,000 איש מועסקים בתעשיית הקנאביס במדינה

ממשלת קולורדו פרסמה אתמול דו"ח ראשון מסוגו מאז הוסדר שוק הקנאביס המקומי ונראה שהמספרים לא מפסיקים להפתיע לטובה.

"מחלקת אכיפת המריחואנה" (Colorado’s Marijuana Enforcement Division) של קולורדו, המחלקה האחראית מטעם מהממשלה על תחום הגידול, ההפצה, רישוי העסקים ולמעשה כל מה שקשור לתעשיית הקנאביס המקומית, פרסמה אתמול דו"ח ראשון מאז נכנסו לתוקפם חוקי הלגליזציה החדשים במדינה.

על פי הפרסומים בדו"ח, בשנת 2014 נמכרה בקולורדו כמות לא מבוטלת של 74 טון קנאביס, כאשר רוב הסחורה (55 טון) נמכרה למטופלים במערכת הקנאביס הרפואי שעדיין פועלת במקביל במדינה. בנוסף נמכרו כ-4.8 מיליון מוצרי קנאביס לצריכה אוראלית (עוגיות ומאכלים לרוב) כאשר רוב מוצרי האכילה (2.8 מיליון) נמכרו דווקא לצרכנים "רגילים" עבור שימוש פנאי (ללא כל אישור רפואי).

באופן צפוי למדי עיר הבירה דנבר מובילה את היקף מכירות הקנאביס עם כ-11.5 טון שנמכרו שם במהלך השנה, כשבמקום השני נמצא מחוז בולדר עם סך מכירות נמוך בהרבה של 2.5 טון בשנה.

היקף הגידולים בתעשייה הרפואית בלבד הסתכם בממוצע של כ-300,000 צמחי קנאביס בחודש (לא כולל את חודש ינואר), וכמות הצמחים המיועדים עבור שימושים שאינם רפואיים עלה בהדרגתיות כאשר בחודש ינואר דווח על כ-25,000 צמחי קנאביס ובחודש דצמבר הסכום הוכפל פי כמה וטיפס עד ל-217,000 צמחים.

נתון מעניין נוסף שעולה מהדו"ח הוא הדחיפה האדירה שנתנה הלגליזציה לתעשיית הקנאביס במדינה: מספר מקומות העבודה בתעשיית הקנאביס עם תחילתם של חוקי הלגליזציה בינואר אשתקד היו 9,400 – וכעת, כעבור שנה של הסדרת השוק טיפס מספר המועסקים בתעשייה ל-15,992. נתון זה מדהים במיוחד לאור העובדה שמתוך 321 תחומי שיפוט (jurisdictions) של קולורדו יש רוב של 70% (228) תחומי שיפוט שעדיין מתעקשים לאסור את פתיחתם של עסקים לממכר קנאביס בשטחם.

לצפייה בדו"ח המלא לחצו כאן

ראו גם:
התעשייה המתפתחת ביותר בארה"ב – קנאביס חוקי
לגליזציה באורוגוואי: הנשיא מוחיקה חתם ואישר את החוק סופית
ג'מייקה: אושרה בקריאה ראשונה הצעת חוק ללגליזציה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט