מגלגל...
x

קולורדו מציעה כסף למדענים שיחקרו קנאביס

מחלקת הבריאות של קולורדו הודיעה על הקמתה של תוכנית מחקר חדשה במסגרתה יושקעו 2.4 מיליון דולר במחקרי קנאביס. מדענים המעוניינים לקבל תקציבים מוזמנים להגיש את נושאי המחקר שלהם כעת.

קולורדו הודיעה כי תשקיע 2.4 מיליון דולר בתוכנית חדשה שתחלק מענקים למדענים שיפתחו מחקר בתחום הקנאביס הרפואי, כך על פי הדיווח בתקשורת המקומית.

נציגי מחלקת הבריאות במדינה הודיעו כי מחקר בתחום הקנאביס הוא חיוני ביותר להתרחבות התעשייה הרפואית בתחום, ואף ציינו כי יש לו השלכות משמעותיות על התרחבות הענף הרפואי בעולם כולו. לכן לראייתם יש להשקיע רבות בפיתוחו.

900 אלף דולר – כדי לחקור קנאביס

תוכנית המחקר החדשה, הנקראת ‘התוכנית לניטור בריאות כלכלת הקנאביס’ (RMHMP), מעמידה לרשות מחלקת הבריאות תקציבים רבים שמגיעים מהצטברות כספי המיסוי של שוק הקנאביס החוקי.

תקציבים אלו יחולקו במסגרת התוכנית בצורת מענקים גדולים של עד 900 אלף דולר (בפריסה ל-3 שנים) בכדי לתמרץ מדענים לחקור מספר תחומים עיקריים בענף.

קנאביס רפואי - מושא מחקר חיוני להתפתחות הכלכלה
קנאביס רפואי – מושא מחקר חיוני להתפתחות הכלכלה

חלוקת הכספים וההשקעה במחקר מתאפשרת בעקבות תקנות חקיקה שאושרו במדינה ב-2014 וכוללות בין היתר תכנון לפתח את הצד הרפואי של התעשייה, ולהקדיש חלק מהכסף שהלך עד כה לתקציבי חינוך ותשתיות ציבוריות, עבור מחקר רפואי בקנאביס שיקבל תוקף ממשלתי.

מחקרים על בני נוער, נשים בהריון וצרכנים כבדים

לקראת הקמת התוכנית ותהליך הסינון, פרסמו הרשויות בקולורדו הנחיות כלליות לגבי הגשת בקשה לקבלת מענק:

בהודעה לתקשורת צוין כי המענקים שיחולקו על ידי מחלקת הבריאות יוקדשו למחקר ב-4 תחומים עיקריים, הנחשבים לכאלו שיסייעו מאד בפיתוח ענף הקנאביס הרפואי במדינה:

1. השפעות צריכת קנאביס על נשים בהריון ועל עובריהן – הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך.

2. אפיון קשת הגורמים שמניעים בני נוער לצרוך קנאביס.

3. ההשפעות הפיזיולוגיות והמנטליות של צריכת כמות גדולה של THC.

4. ההבדלים הבריאותיים בין משתמשי קנאביס אקראיים לבין משתמשים “כבדים” וקבועים.

עישון מריחואנה בהריון
שימוש בקנאביס במהלך ההריון – נושא בולט במחקר

חוקרים שיציגו הצעה למחקר “שירחיב את מאגר הידע הקיים” באחד או יותר מהנושאים הללו, יוכלו להגיש למשרד הבריאות בקולורדו בקשה שחייבת לכלול “תיעוד מפורט של נתונים או שיטות מחקר”, וכן לספק תקציר לגבי התועלת העולה ממחקר זה.

להגשת בקשה למענק מחקרי ניתן לפנות אל רשויות הבריאות בקולורדו באתר הרשמי, כשהתאריך הסופי להגשת הבקשות המלאות הוא יום ו’ ה-22 ביולי 2016.

חוקרים שבקשתם תיענה בחיוב, יזכו בחודש אוקטובר 2016 לאחד משני מסלולי מימון: תוכנית מלאה הכוללת מימון של 300 אלף דולר בשנה ל-3 שנים (סה”כ 900 אלף דולר), או תוכנית חלקית של 100 אלף דולר לשנה למשך שנתיים (סה”כ 200 אלף דולר).

ראו עוד:
קולורדו: מיסי קנאביס מממנים ארוחות להומלסים
מושל קולורדו: “הלגליזציה עובדת – התוצאות טובות”
צעירי קולורדו מעשנים פחות קנאביס מהממוצע בארה”ב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר