קולורדו: מיסי קנאביס מממנים ארוחות להומלסים

1.5 מיליון דולר מכספי המיסים שנאספו בעיר ‘אורורה’ שבקולורדו ממכירות קנאביס בחנויות החוקיות יועברו כתרומה לחסרי בית וטובת פיתוח השכבות החלשות. בעיר מצפים להמשיך להרוויח 6.4 מיליון דולר מדי שנה ממיסי קנאביס.

רשויות העיר אורורה (Aurora), העיר השלישית בגודלה במדינת קולורדו, ארה”ב, הכריזו כי יתרמו 1.5 מיליון דולר מכספי המיסים החדשים שנאספו ממכירות קנאביס חוקי, לרווחתם של חסרי הבית בעיר, כך על פי הדיווח בתקשורת המקומית.

Please enable Javascript to watch this video

בחודש ספטמבר האחרון העלו נציגי העירייה באורורה את הרעיון של קרן תרומות למען הקהילה שמבוססת על קופת מיסי הקנאביס, ובהכרזה נוספת שיצאה השבוע (ש’) הודיעו כי כעת נוסחה תוכנית מסודרת לחלוקת הכסף בין מספר ארגונים ללא מטרות רווח.

לחיזוק השכבות החלשות

על פי המתווה עליו הכריזה העירייה, 220 אלף דולר מתוך התקציב החדש ייתרמו ישירות לארגון הצדקה Colfax Community Network, המספק לחסרי הבית בקולורדו מזון מצרכים בסיסיים בחינם, ושאר הכסף יחולק בין מספר גופים וארגונים הפועלים לרווחת השכבות החלשות מבחינה כלכלית ורפואית.

חלק קטן מתוך התקציב יושקע גם ברכישת 2 רכבי שירות חדשים, שיפעלו לטובת מתן שירות רפואי ושירותי הובלה ומשלוחים ללא תשלום עבור חסרי הבית, כאשר חלק דומה יושקע בקרן דיור מיוחדת שתסייע לבעלי דירות לקבל שכירות מהעירייה לטובת שיכון דיירים מעוטי יכולת.

בשנתיים הקרובות מתכננת העירייה לתרום 3.5 דולר נוספים לרווחת חסרי הבית - בהתבסס על רווחי הקנאביס בלבד
בשנתיים הקרובות מתכננת העירייה לתרום 3.5 דולר נוספים לרווחת חסרי הבית – בהתבסס על רווחי הקנאביס לבדם

“עד כה היינו מעוניינים להראות לתושבי העיר איזו השפעה חיובית יש ללגליזציה על הקהילה שלנו,” מסר בראיון בוב רות’ (Bob Roth), חבר מועצת העיר, “כעת ניתן להצביע על פרויקטים של ממש , כך שניתן להראות לתושבים לאן בדיוק הכסף זורם.”

על פי התחזית הכלכלית שהציגה העירייה לקראת השנים הקרובות, המיסוי על שוק הקנאביס החוקי ימשיך להניב לקופה הציבורית סכומי עתק של לא פחות מ-6.4 מיליון דולר בכל שנה. על בסיס הכסף הזה ייתרמו 1.5 מיליון דולר נוספים לרווחת חסרי הבית בין 2017 ל-2018, במקביל ל-680 אלף דולר שיושקעו בצדקה ציבורית אחרת ו-2 מיליון דולר שיושקעו בבניית מרכז קהילתי חדש בעיר – המיועד גם הוא בעיקר עבור חסרי הבית והשכבות החלשות.

ראו עוד:
מתנדבי נקיון בקולורדו מקבלים ג’וינטים בחינם
בית המשפט העליון קבע: הלגליזציה בקולורדו לא תבוטל
קולורדו במקום הראשון ברשימת “100 הערים השוות למגורים”

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט