קולורדו: אלפי מקומות עבודה חדשים מאז אושרה לגליזציה של קנאביס

צניחה באחוזי האבטלה ואלפי מקומות עבודה חדשים בקולורדו מאז אושרה לפני כחצי שנה לגליזציה של קנאביס. לצד ההכנסות האדירות ממיסוי והירידה באחוזי הפשיעה, נראה שעד כה מסתמנת הסדרת השוק כהצלחה מסחררת.

אחרי דיווחים על עשרות מיליוני דולרים שנכנסו לקופת ממשלת קולורדו ועל צניחה חדה באחוזי הפשיעה, מתגלה כעת פן נוסף של יתרונות הלגליזציה: ירידה באחוזי האבטלה ואלפי מקומות עבודה חדשים שנפתחו במדינה במהלך החודשים האחרונים – מה שהוביל את בעלי חנויות הקנאביס החוקיות לתאר את התופעה כ”בהלה לזהב הירוק”.

“כולם מתרחבים עכשיו,” אומר אלן נלסון, יועץ עסקי של חברת Medicine Man, אחת מהבולטות שבעסקי הקנאביס החוקיים בקולורדו, שלאחרונה השתתפה אף היא ביריד עבודות הקנאביס הייחודי שנערך בדנבר הבירה.

על פי הדיווח, מאז אושרה מכירת קנאביס חוקי בחודש ינואר 2013, הצטרפו כ-2,000 עובדים חדשים לתעשייה, שהם כחמישית מסך 10,000 העובדים בתחום. לדברי ארגון MIG, העוקב אחר נתונים אלו, קשה להעריך כמה מתוך 10,000 המשרות שייכות לתחום הפנאי וכמה לתחום הקנאביס הרפואי, אך לדבריהם לפחות כמה אלפים הצטרפו במהלך חודשי הלגליזציה.

בסך הכל מספקת התעשייה כ-0.4 אחוז מסך 2.6 מיליון המשרות בקולורדו – מרביתן כאלו שכלל לא היו קיימות אלמלא התרת השימוש בצמח. ההערכה אינה כוללת את משרות הלווין הקשורות לתעשייה, החל מעובדי בניין וחשמלאים ועד לרואי חשבון ועורכי דין.

בניגוד לאזהרות הרשות למלחמה בסמים על כך ש”צרכני הקנאביס פוגעים במשק“, ירד במקביל אחוז האבטלה בקולורדו מ-6.9 בשנה שעברה ל-6% בלבד בחודש אפריל 2014. “אני לא חושב שאת כל הירידה אפשר לזקוף לזכות הלגליזציה, אבל בהחלט יש לה חלק בה,” אמר מייק אליט, מנכ”ל MIG.

בסקר שנערך בקולורדו לפני כחודש נמצא כי מרבית התושבים חושבים שהלגליזציה עשתה טוב למדינה.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט