קולומביה תאשר גידול ויצוא קנאביס רפואי

גם קולומביה מצטרפת למהפכת הקנאביס הרפואי השוטפת את העולם כולו, בנסיון לעזור לחולים, לפתח מחקר בתחום וכמובן לתפוס את שוק ייצוא הקנאביס לחו"ל. חולים בקולומביה יורשו לצרוך קנאביס לאחר בדיקת רופא ובהתאם לקבוע בחוק. כך על פי הודעת שר המשפטים בקולומביה.

כבר בשנת 2012 הכריזה ממשלת קולומביה על אי הפללה (דה קרימינליזציה) של צרכני הקנאביס והקוקאין במדינה. בתחילת 2015 כבר אישר בית המשפט העליון במדינה כי גם גידול של עד 20 שתילי קנאביס בבית – הוא אינו עבירה פלילית. כעת לראשונה מודיע שר המשפטים בקולומביה כי הממשלה תאשר בקרוב גם הקמת ענף קנאביס רפואי לחולים.

על פי הדיווח ב'וושינגטון פוסט' מתכוונת ממשלת קולומביה לאשר גידול, ייצור והפצה של קנאביס, הן עבור טיפול בחולים והן למטרות מחקר ומדע.

נראה כי גם בקולומביה מבינים את פוטנציאל ייצוא הקנאביס הרפואי לחו"ל ואכן מלבד הטיפול בחולים צפוי לאשר החוק החדש גם ייצוא למדינות אחרות, כך לדבריו של שר המשפטים הקולומביאני יסיד רייס.

החוק החדש ייכנס לתוקפו מיד עם חתימתו של הנשיא, שצפוי לאשרו, "ויהפוך את כל שרשרת הגידול, ההפצה והייצוא של קנאביס לחו"ל – לחוקיים ומוסדרים," אמר בתכנית רדיו השבוע.

"400 אלף קולומביאנים סובלים ממחלות שונות כמו אפילפסיה ושאר מכאובים ויכולים להנות מהטיפול," אומר הסנאטור חואן מנואל גאלאן, האיש שהציג הצעת החוק דומה עוד בשנה שעברה. "אנחנו לא מדברים על לגליזציה של שום דבר, רק על שתי המטרות הללו – מחקר וטיפול בחולים."

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט