אי הפללה בקולומביה: עד 20 שתילי קנאביס לתושב

בדרך ללגליזציה: לפני שבועיים זיכה בית המשפט העליון בקולומביה חשוד מקומי שנתפס עם צמחי קנאביס במשקל 124 גרם. בפסיקה קבעו השופטים כי מעתה ואילך אי ההפללה שכבר נהוגה במדינה על 20 גרם החזקה לשימוש עצמי, תכלול כעת גם גידול של עד 20 שתילי קנאביס לאדם.

בשנת 2012 הכריזה ממשלת קולומביה על אי-הפללת צרכני קנאביס וקוקאין, אשר במסגרתה כל כמות של עד 20 גרם נחשבת לשימוש עצמי ואינה גוררת אישום פלילי ופתיחת תיק במשטרה.

לפני שבועיים, כך על פי הדיווח באתר התקשורת ColombiaReports, קיבל בית המשפט העליון בקולומביה את ערעורו של חשוד מקומי אשר נתפס עם מספר צמחי קנאביס במשקל של 124 גרם ונענש בחמש וחצי שנות מאסר.

גידול לשימוש עצמי – עד 20 שתילים

החשוד, שטרם החל לרצות את עונש המאסר, הודה בהחזקת הקנאביס אך טען כי הכמות כולה – על שמהווה למעלה ממאה גרם יותר מהמותר – נועדה לצריכה עצמית. על פי שופטי בית המשפט העליון, כל עוד מדובר בצמחים שלא נועדו למטרות סחר אלא לשימוש עצמי בלבד, אין מניעה לגדל אותם בשטח פרטי, ולכן החשוד זוכה מעונשו.

בית המשפט העליון בקולומביה
בית המשפט העליון בקולומביה

לאור התקדים המשפטי שנוצר, קבעו השופטים כי אי-ההפללה שעד כה כללה רק כמויות קטנות לשימוש עצמי, תכלול מעתה גם גידול של עד 20 שתילי קנאביס לשימוש עצמי, וזאת למרות ביקורת חמורה שקיבל המהלך מהאופוזיציה השמרנית במדינה.

צעד נוסף לכיוון הלגליזציה

כחלק מגל השינוי שהתחיל ב-2012, פנתה לאחרונה ממשלת קולומביה לאו”ם בנוגע לשינוי מדיניות הסמים העולמית. על פי הדברים שמסרו נציגי הממשלה, מדיניות המלחמה בסמים אינה עובדת ויש לשקול שינוי משמעותי בתחום בעולם כולו.

הסנאטור הקולמביאני - רוי בררס
הסנאטור הקולמביאני – רוי בררס

בהמשך לצעדים אלו הכריז הסנטור הקולומביאני רוי בררס, כי כאשר ישוב הפרלמנט מפגרת הקיץ, בין הדיונים הראשונים יתקיים גם דיון לפתיחת שוק הקנאביס הרפואי במדינה.

מעבר לכך, על פי הדברים שמסר רוי לכתב העיתון אל אקספקטדור, הוא מתכוון להמשיך לקדם את הנושא עד להגעה למצב של לגליזציה מלאה, בעיקר כדי לפגוע בכנופיות האלימות המתפרנסות בן השאר ממכירת קנאביס בשוק השחור.

“רעיון הלגליזציה הוא לא פשוט והרבה הורים מפחדים שילדיהם יהפכו לסטלנים גמורים יום אחרי המהלך,” סיכם רוי את דבריו בסיום הראיון, “אך אני סמוך שהם יהיו בסדר, בדיוק כפי שהם אינם אלכוהולסטיים כיום.”

ראו גם:
10 מדינות שנמצאות בדרך ללגליזציה
ה-BBC ממליץ: איפה אפשר לעשן קנאביס חוקי
גרמניה: אושר פיילוט לגליזציה בעיר דיסלדורף
ממשלת בריטניה מגיבה לעצומה: “לגליזציה זה מסוכן”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר