מגלגל...

קוונטין טרנטינו: “המלחמה בסמים מזכירה את תקופת העבדות”

טרנטינו אמר את הדברים במסגרת ראיון טלוויזיה שערך לרגל השקת סרטו החדש “ג’נגו ללא מעצורים” (“Django Unchained”).

פוסטר הסרט ג'נגו ללא מעצורים
פוסטר הסרט החדש

סרטו החדש של קוונטין טרנטינו, מהבמאים המצליחים ביותר בהוליווד ומי שאחראי על יצירות מופת כמו ‘כלבי אשמורת’, ‘ספרות זולה’, ‘ג’קי בראון’, ‘להרוג את ביל’ ו’ממזרים חסרי כבוד’, עוסק במסעו של צייד ראשים אחרי מבוקשים יקרים במיוחד בשנתיים שלפני מלחמת האזרחים בארה”ב. בדרך הוא מסתייע בעבד בשם ג’נגו שמנסה להציל את אשתו מידי סוחר העבדים הנורא ששם עליה את ידו.

נושא הגזענות בארה”ב ליווה את סרטיו של טרנטינו לאורך השנים. בסרטו החדש “ג’נגו ללא מעצורים”, בו משתתפים ג’יימי פוקס, ליאונרדו די-קפריו, סמואל ג’קסון, כריסטופר וולץ, קורט ראסל, ג’ונה היל ועוד, ניתן להבין בקלות את עמדתו של טרנטינו ביחס לאפרו-אמריקנים והשתלבותם בתרבות האמריקנית.

ג'נגו ללא מעצורים

עיקר עלילת הסרט מתרחש כשנתיים לאחר מלחמת האזרחים האמריקנית במדינת מיסיסיפי. ג’נגו (ג’יימי פוקס) הוא עבד, שההיסטוריה האלימה שלו עם בעליו גורמת לו להתקל בצייד הראשים הגרמני ד”ר קינג שולץ (כריסטוף וולץ). שולץ רודף אחר האחים בריטל הרצחניים, ורק ג’נגו יכול להוביל אותו אליהם. שולץ רוכש את ג’נגו, ומבטיח לשחרר אותו לאחר שילכדו את האחים בריטל, חיים או מתים.

הם מצליחים במשימה ושולץ עומד במילתו, אך הם מחליטים להישאר יחד. שולץ רודף אחר הפושעים הכי מבוקשים בדרום, כשג’נגו לצידו. בזמן שהוא רוכש כישוריים חיוניים, ג’נגו נשאר ממוקד במטרה שלו – למצוא ולהציל את ברומהילדה (קרי ווישנגטון), האישה שאיבד בסחר העבדים.

ליאונרדו די-קפריו

החיפוש של ג’נגו ושולץ מוביל אותם לקלווין קנדי (לאונרדו דקפריו), הבעלים של “קנדילנד”, מקום שבו עבדים מאומנים על ידי אייס וודי (קורט ראסל) ונלחמים אחד בשני כספורט. בזמן שהם סורקים את המקום בחשאיות, הם מעוררים את חשדו של סטפן (סמואל ל. ג’קסון), עבדו הנאמן של קנדי. המהלים שלהם מסומנים, וארגון זדוני בעקבותם. אם ג’נגו ושולץ רוצים לברוח עם ברומהילדה, עליהם לבחור בין עצמאות לסולידריות, בין הקרבה להישרדות.

צפו בטריילר לסרט שייצא לאקרנים ב-25 בדצמבר:

קוונטין טרנטינו
קוונטין טרנטינו

“חוסר הצדק בתקופת ימי העבדות בארה”ב מזכיר מאוד את חוסר הצדק הקיים היום בכל הנוגע לרדיפת צרכני הסמים,” אמר השבוע טרנטינו בראיון לתכנית טלוויזיה.

הנקמה שמצליחים להשיג העבדים בסרט היא סמל לנצחון החופש של השחורים באמריקה, אך כפי שציין טרנטינו בראיון, המצב לא השתפר מספיק מאז.

“כל הסיפור הזה של ‘המלחמה בסמים’, רדיפת הצרכנים והמשך מעצרים ללא אבחנה במהלך עשרות שנים היא התעמרות של ממש באוכלוסיה השחורה בארה”ב,” אמר טרנטינו. “זוהי עבדות, זוהי פשוט עבדות. זהו אותו אופן של חיים בפחד תמידי שהיו כאן במאה ה-19.”

צפו בראיון:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר