קודם לגליזציה, אחר כך בחירות

שני שקרנים מדופלמים רודפי כיסא רבים, וצרכני הקנאביס נמחצים. על הממשלה לאשר לגליזציה לקנאביס בהקדם, עוד לפני שהולכים לבחירות. דעה.

לפני כ-6 חודשים הודיעה ממשלת ישראל לבג”צ כי היא מתכוונת לקדם הליך שבסופו תיפסק הפללת צרכני הקנאביס ויוסדר שוק הקנאביס לכלל אזרחי ישראל (לגליזציה), בתמורה ל”הצהרה” זו הסכים בג”צ למחוק את העתירה ולאפשר לממשלה להעביר חקיקה בנושא.

ואכן בחלוף שלושה ימים, בהסכמה ובברכת ראש הממשלה נתניהו וראש הממשלה החליפי בנימין גנץ, ולשניהם מגיעים הפרחים על עמידה בהתחייבות לבוחר, הועברו בועדת השרים לענייני חקיקה ולאחר מכן גם בקריאה טרומית הצעות חוק של שרן השכל ורם שפע, והוקמה ועדה במשרד המשפטים, שבסופה אושרה עקרונית חקיקת לגליזציה.

כל מה שצריך לקרות עכשיו זה שמשרד המשפטים ינסח את ההצעה, היא תעלה לאישור בממשלה (שיש בה רוב) ואז לקריאה ראשונה בכנסת (שיש בה רוב), לדיון שייקח כחודשיים בועדה (שיש בה רוב) ואז לקריאה שניה ושלישית בכנסת (באותו היום, וגם בה יש רוב).

כל מה שצריך זה שהכנסת, שנבחרה ל-4 שנים, תמשיך לעשות את מה שהיא נבחרה לעשות, והממשלה הדו-ראשית תמשיך לתפקד בהתאם למודל שהיא תפרה לעצמה בחוק יסוד ובהסכם קואליציוני.

אז מה הבעיה?

הבעיה היא שבראשות הממשלה הדו-ראשית שלנו יושבים שני בלבלני שכל שרדיפת כיסא ראש הממשלה בראש מעייניהם, וכל אחד מהם מחרטט – ביבי בשביל להישאר בכיסא לנצח, וגנץ בשביל לקבלו בירושה, והתוצאה: הכנסת עלולה להתפזר, הממשלה ליפול – ויוזמת הלגליזציה יחד איתה.

ציבור צרכני הקנאביס בישראל מתפזר על פני כל המפה הפוליטית ולכן כמי שקיבל על עצמו לייצג את האינטרס שלנו, אני מתעלה מעל הדעה של עצמי. במצב רגיל, משחקי הכיסא האלה לא היו מעניינים אותי. מה אכפת לאינטרס צרכני הקנאביס אם לראש הממשלה יש שיער סגול או לבן, או אם יש לו טעם טוב או מחורבן במוזיקה – כל עוד שניהם מקדמים לגליזציה אני בעדם.

בנימין נתניהו בני גנץ
“רוצים להמשיך לריב? ללכת לבחירות במארס? שיבושם לכם. אבל קודם תפסיקו למחוץ אותנו”

אבל עכשיו נוצר מצב שבו האינטרס שלנו להפסיק את ההפללה ולהסדיר את השוק נמחץ בין הריב של צמד הנרקיסיסטים האלה, שכל אחד מהם משחק אותה “לטובת הציבור” וכתוצאה הם הולכים לבחירות, ששניהם טוענים שהן בהכרח “מזיקות לציבור” ואף על פי כן הם ימשיכו את מדיניות ההפללה ששניהם טוענים שעבר זמנה, שהיא “מזיקה לציבור” ושצריך להתקדם.

שלא תתבלבלו! הם אשכרה רוצים לקדם את זה ואין להם שום עניין או אינטרס “לשמור את זה לבחירות” בניגוד למה שיש מי שחושב. העניין האמיתי הוא שאנחנו פשוט לא באמת מעניינים אותם. אנחנו “משעממים” אותם, כמו שביבי אומר.

קודם לגליזציה אחר כך בחירות

לגנץ – מה שאכפת לך זה הרוטציה. תפסיק לבלבל במח כאילו אכפת לך מתקציב למדינה. הרי זה לא הפריע לך במשך כמעט שנה. פתאום נזכרת? הרי אם נצא עכשיו לבחירות במארס, בלאו הכי לא יהיה תקציב עד מאי. אז תעביר תקציב 2020 ובהמשך תדונו בתקציב 2021 ותתפלל שעד מארס יהיה לביבי אינטרס לתת לך את הרוטציה.

לביבי – תפסיק להיות נוכל. התחייבת להעביר תקציב 2021 עוד ביוני. אתה מפר הסכם וגם חוק יסוד המחייב להגיש לכנסת תקציב בתחילת נובמבר. תפסיק לחרבן על המדינה ואזרחיה רק בשביל לא לתת לגנץ את הרוטציה שהתחייבת לתת, ואם כל כך מפריע לך המשפט שלך אז לך תהיה נשיא והמשפט יעוכב ל-7 שנים.

ולביביגנץ נאמר – הריבים שלכם לא מעניינים אותנו. רוצים להמשיך לריב? ללכת לבחירות במארס? שיבושם לכם. אבל קודם תפסיקו למחוץ אותנו. תחליטו ותעבירו החלטה שחוקי הלגליזציה יקודמו במסגרת ממשלת המעבר עוד לפני הבחירות. לא יכול להיות שרוב בכנסת מסכים שהמדינה ורשויות אכיפת החוק צריכות להפסיק לרדוף כמו מטורפות אחרי צרכני הקנאביס ועוזריהם (מגדלים ומשווקים) וזה לא יקרה בגלל שאתם רבים על כיסא כבר שנתיים וחצי.

קודם שחררו אותנו מעול הרדיפה ואז שיהיה לכם המשך ריב נעים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר