טוען...

קובי אריאלי מתנגד למחאת העראק וטוען: “קנאביס הוא דבר לגיטימי לא פחות מאלכוהול”

קובי אריאלי מתנגד למחאת העראק ומזכיר לממשלה שיש עוד איזה עניין קטן שהם שכחו

קובי אריאלי, עיתונאי ואיש טלוויזיה חרדי, מצטרף לטענותיה של שירן גונן אותן פרסמנו כאן אתמול וטוען: “אני שמח שמעלים את מחירי האלכוהול”.

קובי אריאלי
קובי אריאלי

בטור אישי שפירסם אריאלי באתר MAKO הוא כותב: “בואו נאמר את האמת, אלכוהול הוא מסוכן, אלכוהול הוא משוגע, אלכוהול זה תאונות וזה היתקלויות וזה אלימות וזה פגיעה. וכן, אני יודע שזה גם שלווה ומרפא ואהבה ויחסים וכיף, אבל זה גם ובעיקר כל מה שמנוי לעיל. הדרך היחידה לאזן בין כל זה, זה לנסות בצורה מלאכותית להפוך אותו לקצת פחות זמין. קצת פחות טריוויאלי. קצת יותר מורכב.”

עוד הוא טוען שבכדי למנוע מצעירים ומבוגרים כאחד להפחית את צריכת האלכוהול והסיגריות, הפתרון הנכון הוא לא להוציא את המוצר מחוץ לחוק, כי אם להעלות את מחירו.

“אלכוהול הוא אמנם מוצר לגיטימי ולא יעלה על הדעת לאסור אותו בשום צורה, אבל אלכוהול הוא בדיוק המוצר שצריך להיות קצת פחות זמין מכפי שהוא כיום,” הוא כותב.

אריאלי אף העלה את נושא הקנאביס ותהה מדוע הממשלה לא עושה אותו חוקי: “מי ייתן ולאותו ריבון יהיה גם את השכל להבין כי לצד האלכוהול, על יתרונותיו וחסרונותיו יש גם עוד משהו, שגם הוא צריך להיות לגיטימי-אם-כי-מסוייג: הסמים הקלים כמובן, שלהבדיל מאלכוהול, הם גם הרבה פחות מזיקים.”

אז לא, אנחנו לא שמחים שמעלים את מחירי האלכוהול, אבל אנחנו כן מסכימים עם מה שכתבה שירן גונן והמומים מהזעם הציבורי שמצליחה לעורר העלאת מחירו של בקבוק עראק מ-40 ש”ח ל-60 ש”ח ומהתגייסות הסלבס למען המאבק הקדוש, בעוד חוקי האיסור על צריכת קנאביס, שמובילים להרס חיים ומשפחות, אינם נשמעים בקרב אותם סלבס עצמם שצורכים את הקנאביס לא פחות מאת האלכוהול.

מיותר לציין שאלכוהול הוא סם מסוכן וממכר בעוד הקנאביס הוא צמח מרפא בריא.

ראו גם: אלכוהול או קנאביס – אולי כדאי להחליף תחביב?

תודה לאור ליטמן על הטיפ

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר