טוען...

קאנומד לא דיווחה על עסקה שכשלה והאם יוניבו תייצא קנאביס בלי תקן?

סיכום השבוע בסקטור: קאנומד שוב לא מעדכנת את המשקיעים על תוצאות עסקה שאולי נכשלה, יוניבו הודיעה שתייצא קנאביס לאירופה בלי תקן EU-GMP, פנאקסיה נפרדת מהפעילות הרווחית שלה לאחר הפסדים קשים, רשת "לאון פארם" צפויה להיות הראשונה מבין בתי המרקחת שתיסחר בבורסה, ולמה אינטרקיור ו-IMC הישראליות צנחו השבוע בבורסה בחו"ל?

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס הישראלי בבורסה: אינטרקיור ו-IMC צונחות ב-15% בחו”ל, קאנומד שוב לא מעדכנת על תוצאות העסקה עם קנאטיב, יוניבו הודיעה שתייצא שמן קנאביס לאירופה למרות שלא מחזיקה בתקן הנדרש, פנאקסיה מוכרת את פעילות ההפצה שלה לאחר הפסדים קשים ועוד.

פנאקסיה מוכרת את פעילות ההפצה שלה

חברת פנאקסיה (Panaxia) דיווחה השבוע כי חתמה על הסכם למכירת פעילות ההפצה “פנאקסיה עד הבית” כולל מאגר של עשרות אלפי מטופלים וכן את בית המסחר שלה לחברת IMC בתמורה כוללת של כ-18.7 מיליון שקל. הרכישה באה לאחר שפנאקסיה הציגה במהלך 2020 הפסדים גדולים מאוד וההון החוזר שלה, שבלעדיו החברה לא יכולה לפעול, התכלה כמעט לחלוטין בעקבות ההפסדים. בעקבות כך החברה החליטה על תוכנית להתייעלות תפעולית שצפויה להיות מושלמת בסוף הרבעון השני השנה בעוד כחודשיים. חשוב להדגיש שפעילות ההפצה שנמכרה היא של “פנאקסיה עד הבית” שככל הנראה אחראית לחלק ניכר מהכנסות החברה.

מהדיווח עולים שני סימני שאלה שטוב היה אם החברה הייתה מפרטת לגביהם בדיווח ולא נותנת למשקיעים לתהות מה קרה. הראשון הוא כמובן כמה הכנסות בדיוק הביאה פעילות “פנאקסיה עד הבית” לפנאקסיה. בשוק ישנה הערכה שמדובר בפעילות של כמה עשרות מיליונים שמהווים כאמור את רוב ההכנסות של החברה.

סימן השאלה השני הוא לגבי בית המסחר שפנאקסיה מוכרת. המפעל של פנאקסיה מעביר נכון להיום את הסחורה לבית המסחר שבבעלותה לצורך מהלך העסקים הרגיל ואחסון הסחורה שהוא מעבד בשביל לקוחותיו. נשאלת השאלה האם פנאקסיה תוכל להשתמש בבית המסחר שנמכר ל-IMC, האם פנאקסיה מתכוונת להקים אחד חדש בשטח שליד המפעל או האם היא חתמה על הסכם עם IMC במסגרתו IMC תעניק לה שירותי בית מסחר במחיר עלות – כפי שמקובל לעשות לפעמים בעסקאות מהסוג הזה. 

החברה גם דיווחה כי IMC קיבלה במסגרת העסקה אופציה לקנות את בית המרקחת של פנאקסיה אם כי יש להדגיש שפעילות זו לא קשורה לחברת פנאקסיה הציבורית, שכן הוא בית מרקחת של חברת לומינרה פארם, חברה בבעלותו של בעל השליטה בפנאקסיה, דדי סגל. פנאקסיה הציבורית אמנם משתמשת בו במחיר עלות לצרכיה אך הוא לא שייך לה. בינתיים, IMC צריכה בית מרקחת וייתכן שתשתמש ברישיון בית המרקחת של לומינרה פארם, שכן כעת אין בו שימוש של ממש.

אין ספק שמדובר על מחיר מכובד שקיבלה פנאקסיה בעסקה, אם כי השירות של פנאקסיה עד הבית כן בעל היקף מכירות גדול אך שמבחינת הרווחיות לא מאוד שגשג, בלשון המעטה, תחת הניהול של פנאקסיה. כעת השאלה העיקרית מבחינת IMC היא האם החברה תצליח לייעל את הפעילות ולהפוך אותה לרווחית. לפעילות שפנאקסיה מכרה יש סינרגיה עם הפעילות של חברת IMC שכן בין אם במוצהר ובין אם שלא במוצהר IMC תוכל לנסות לגרום לכך שהמטופלים שהם לקוחות קבועים של שירותי המשלוחים של פנאקסיה ירכשו יותר את המוצרים שלה ולתת פחות פוקוס על המוצרים של חברות אחרות.

תיקון עולם קנביט תייצא שמנים של קנביט לבריטניה תמורת 36 מיליון ש”ח?

חברת תיקון עולם קנביט (Tikkun Olam Cannbit) דיווחה השבוע שחתמה על הסכם מחייב עם חברת ITH הבריטית, זאת לאחר מספר דיווחים קודמים בעניין זה שהחברה דיווחה בעבר: על חתימת מזכר הבנות, חתימת הסכם לאחר מזכר ההבנות וכו’, אולי אפילו מעבר לנדרש. במסגרת ההסכם עליו דווח השבוע, תיקון עולם קנביט העניקה ל-ITH בלעדיות להפצה של המוצרים שלה בבריטניה. בתמורה ITH התחייבה לרכוש את מוצרי החברה בהיקף מינימלי של 8 מיליון ליש”ט (36.2 מיליון ש”ח).

סביר להניח שמדובר בשמנים של קנביט ולא בשמנים של תיקון עולם שכן במסגרת הסכם המכירה של הפעילות של תיקון עולם בישראל ניתן לקנביט רישיון לשימוש במוצרים של תיקון עולם רק בישראל, צרפת ופולין. יש לציין שנכון להיום אין בשוק הישראלי מוצרי שמן קנאביס של קנביט כך שיידרש ייצור יעודי של מוצרים שטרם שווקו כנראה. בסופו של יום על המשקיעים להמתין לראות האם ההסכם מיתרגם לכדי כסף וממומש. עד שזה יקרה הוא לא מהותי.

יוניבו הודיעה שתייצא שמן קנאביס לדנמרק למרות שאין לה תקן EU-GMP נדרש לכאורה

חברת יוניבו (Univo) דיווחה כי חתמה על הסכם עם מפיץ דני שצפוי על פי הדיווח להפיץ את המוצרים שלה בדנמרק; כאשר המפיץ מתחייב לבצע הזמנה ראשונה קטנה של 300 בקבוקי שמן קנאביס. אך עולה השאלה, איך יוניבו תייצא לדנמרק? על מנת לייצא קנאביס לדנמרק, כמו לכל שאר מדינות אירופה, יש להחזיק בתקן EU-GMP במפעל – תקן שכיום אין ליוניבו. החברה מצידה טוענת בדיווח כי ישנו אישור עקרוני ממשרד הבריאות הדני למוצרים שלה, אישור המאפשר לה לייצא את המוצרים שלה אף על פי שאין לה את התקן המספק.

אך על פי בדיקה של מגזין קנאביס, יש בדנמרק כיום רק שלושה מוצרים מאושרים שאף אחד מהם אינו של יוניבו וכולם מחברות המחזיקות בתקן EU-GMP. פנייה למשרד הבריאות הדני הוגשה ונעדכן בעניין ככל שיתקבל מענה.

קאנומד – מרוב הסכמים כבר לא רואים חברה

חברת קאנומד (Cannomed) יכולה בקלות לזכות בתואר החברה עם הכמות הגדולה ביותר של הסכמים סתמיים שנחתמו עד כה, זאת לאחר שדיווחה על כמה וכמה הסכמים, כל אחד מהם בנפרד, עם בתי מרקחת קטנים שחתמה איתם, מזכרי הבנות למיניהם וכו’. אולי זו הסיבה לכך שהחברה שוכחת, ולא בפעם הראשונה, לדווח על כישלון מזכרי הבנות עליהם היא דיווחה כשנחתמו. 

כזכור, קאנומד חתמה באוקטובר 2020 על הסכם עם קואופרטיב המטופלים “קנאטיב”, במסגרתו בכפוף להצלחת פיילוט בין הצדדים קנאטיב אמורה היתה לקנות למעלה מ-1.2 טון מהמוצרים של קאנומד בהיקף של 19 מיליון שקל במשך שנה. הפיילוט היה אמור להימשך 90 יום, אך החברה שכחה לעדכן מה קרה איתו כפי שדיווחנו בינואר 2021. מיד לאחר הפרסום במגזין קנאביס החברה פרסמה עידכון על הארכת תקופת הפיילוט ב-90 יום נוספים.

אך בסוף השבוע שעבר חלפה גם תקופת הארכת הפיילוט, ואף על פי כן החברה שוב לא דיווחה על התוצאה, שהיא כנראה כישלון לכאורה. מצופה מהחברה שכאשר מדובר על הסכם בסדר גודל כזה, שאין עוררין שבמידה ואכן ימומש יהיה בעל השפעה גדולה על החברה, היא תעדכן את המשקיעים שלה בתוצאות הפיילוט.

וונטייז: הסכם המיזוג עם רשת לאון פארם מתקדם

במסגרת הסאגה המשפטית המתרחשת בחברת וונטייז (Vonetize) לאחרונה, עליה הרחבנו בסקירות הקודמות, בית המשפט פסק לטובתו של עורך דין אמיר פלמר שדרש שלל הבהרות מהחברה. בית המשפט הוציא צו הדורש מבעלי השליטה בחברה לפרסם נתונים שבעלי המניות לא קיבלו עד כה, כולל: דוחות הפעילות של החברה בארצות הברית לשנים 2019-2020, דיווח על ויתור האזרחות של בעל השליטה בחברה בהתאם לדרישת הרשות לניירות ערך ועוד. על החברה לפרסם את המסמכים לא יאוחר מה-12 לחודש כלומר במהלך השבוע הבא.

עוד דיווחה וונטייז השבוע על כך שרשת בתי המרקחת לאון פארם (Leon Pharm) עמה החברה חתמה על מזכר הבנות למיזוג חתמה על הסכם שיתוף פעולה נוסף עם בית המרקחת אדוארד פארם. במסגרת ההסכם, וונטייז ולאון פארם ינהלו ביחד עם אדוארד פארם את בית המרקחת הנוכחי של אדוארד פארם וכן תקים בשיתוף איתה בית מרקחת נוסף בו שני הצדדים יהיו זכאים למחצית מהרווחים של שני בתי המרקחת. על פי הדיווח לבורסה לאחר ההקמה יהיו ברשת לאון פארם 12 בתי מרקחת.

השאלה שעולה מפרטי ההסכם היא מדוע משתלם לחברת אדוארד פארם להסכים להעניק ללאון פארם לא פחות מחצי מהרווחים שלה רק תמורת הניהול של בית המרקחת ללא כל תמורה נוספת שאמורה להינתן.

אינטרקיור פתחה חנות מותג “למונייד” וחילקה מאות אלפי שקלים למטופלים

חברת אינטרקיור (Intercure) בעלת קנדוק (Canndoc) ובקרוב גם בטר (Better) דיווחה השבוע שפתחה בית מרקחת בירושלים תחת המותג “למונייד” (Lemonnade) השייך לחברת קוקיז (Cookies) האמריקאית. הפתיחה באה במסגרת הסכם שיתוף הפעולה שחתמה אינטרקיור עם קוקיז, כאשר במסגרת הפתיחה נתנה הטבות בהיקף כולל של קרוב לחצי מיליון שקל למטופלים.

למגזין קנאביס נודע כי בחברה מעריכים שכ-2,000 מטופלים שטפו את החנות בשלושה ימי ההשקה. יהיה מעניין לראות האם לאחר ההטבה בית המרקחת ישאר פופולארי או שיתברר שמי שהגיעו הגיעו כדי לקבל את ההטבה ולא יחזרו. אם יהיה מדובר בהצלחה יהיה אולי מקום לפתיחה של עוד בתי מרקחת מהרשת הזו. חשוב לזכור שכיום בשוק הקנאביס החוקי בישראל בסופו של דבר המוצרים הם אותם מוצרים שניתן לקנות גם בכל בית מרקחת “רגיל” ואין בחנות “למונייד” שום מוצר שלא ניתן למצוא גם בבית מרקחת אחר. יהיה מעניין לראות האם המותג והעיצוב של הבית מרקחת בפני עצמו מספיק בשביל למשוך לקוחות.

IMC רוצה לגייס 34 מיליון דולר – האם תצליח?

חברת IMC דיווחה השבוע על כוונתה לצאת בגיוס הון של עד 6 מיליון מניות לפי מחיר של 5.75 דולר למניה, מחיר המשקף פרמיה של 8.5% על מחיר המניה שלה בבורסה בעת ההכרזה. חשוב להדגיש כי הפרמיה נובעת מכך שעל כל שתי מניות שנקנות מתקבל גם כתב אופציה אחד בחינם במחיר מימוש של 7.2 דולר למניה ולתקופה ארוכה מאוד בהשוואה לכתבי אופציה מקבילים של חברות קנאביס בישראל של כ-5 שנים.

במידה וההנפקה תושלם כמצופה החברה צפויה לגייס 34 מיליון דולר – לא מעט בכלל. יהיה מעניין לראות מה תעשה IMC עם הכסף שיתקבל – בעיקר האם תפנה אותו אל רכישות של חברות בחו”ל או חברות בישראל כפי שעשתה עד כה.

אגב, השבוע היה שבוע לא פשוט לאינטרקיור ולחברת IMC, הישראליות היחידות שנסחרות כיום בבורסות חו”ל, כאשר שתי החברות נפלו מעל ל-15% במהלך השבוע. הדבר בא כחלק מחולשה שספג השבוע הסקטור בחו”ל כאשר גם חברות גדולות כמו טילריי וקנופי ירדו בשיעור דו ספרתי.

סיכום העליות והירידות של השבוע:

 • וונטייז – 16.49%+
 • אינטליקנה – 4.42%+
 • עמיר שיווק –  0.89%+
 • אינפימר – 0.06%+
 • נקסטייג’ – 0.83%-
 • תיקון עולם – קנביט – 1.04%-
 • סמארט אגרו – 1.54%-
 • פארמוקן –  1.70%-
 • פנאקסיה – 2.59%-
 • שיח מדיקל – 2.71%-
 • טוגדר – 2.91%-
 • קאנומד – 3.87%-
 • קנאשור – 4.12%-
 • יוניבו – 8.37%-
 • אינטרקיור – 15.18%-
 • איי אמ סי (IMC) – 16.05%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר