טוען...

צרפת: שר החינוך קרא ללגליזציה של מריחואנה וספג ביקורת מראש הממשלה והנשיא

ממשלת צרפת חזרה והצהירה על התנגדותה ללגליזציה של קנאביס בתגובה להצעת שר החינוך לקיים דיון בנושא חשוב זה.

שר החינוך הצרפתי וינסנט פיילון
שר החינוך הצרפתי וינסנט פיילון

וינסנט פיילון, שר החינוך בממשלת צרפת, טען ביום ב’ השבוע כי לגליזציה של קנאביס היא שאלה דחופה שצריכה לעלות לדיון. בראיון לתחנת רדיו צרפתית אמר פיילון כי “שאלת הלגליזציה של מריחואנה היא שאלה שצריכה לעלות לדיון. אני מופתע לפעמים עד כמה המדיניות הצרפתית נמצאת בפיגור ביחס למדינות אחרות במערב. זהו דיון חשוב מאוד בעיניי.”

התגובה מצד האופוזיציה לא איחרה לבוא. “לגליזציה של מה שמכונה ‘סמים קלים’ זה דבר שלא בא בחשבון!,” אמר מנהיג מפלגת האופוזיציה הימנית ז’אן פרנסואה קופה. “עשרות מחקרים מכל העולם קובעים כי קנאביס הוא סם מסוכן.” קופה אף קרא לנשיא צרפת, פראנסווה הולנד, להביע את התנגדותו לדיון שכזה.

בעקבות תגובתו של קופה, יצא ראש ממשלת צרפת, ז’אן מארק איירו, בהודעה לעיתונות בה נכתב: “מדיניות הממשלה ביחס למריחואנה לא תשתנה.”

“ראש הממשלה דיבר הבוקר עם שר החינוך פיילון והסביר כי בשום אופן לא תהיה בצרפת דה-קרימינליזציה או לגליזציה של קנאביס,” נמסר מלשכתו של ראש הממשלה.

גם ראש הממשלה הקודם של צרפת, פראנסווה פילו, הצטרף לגינויים. “ההתבטאות של שר החינוך היא חסרת אחריות ומסוכנת,” אמר פילו והוסיף: “האיסור על צריכת מריחואנה וחשיש בצרפת היה ונשאר חשוב. נמשיך להגן על ילדינו מפני סמים מסוכנים.”

לאחר שספג ביקורות קשות, הוציא שר החינוך פיילון הודעה לעיתונות בה כתב: “הבעתי את דעתי האישית בלבד. לא הייתה לי כל כוונה לערער על החלטות הממשלה.”

קיראו עוד: צרפת סוערת: פוליטיקאים ובכירים בפריז מעורבים ברשת הברחות החשיש של האחים אלמליח

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר