צרפת מבהירה: לא היה קנאביס בתרופה הרעילה

ב’דה-מארקר’ כבר הכריזו חד משמעית ש”בגלל קנאביס נגרם אסון רפואי”, אבל שרת הבריאות של צרפת מבהירה את מה שהיה ברור לכל מי שמכיר את הקנאביס: “בניגוד לשמועות, בתרופה הרעילה לא היה קנאביס,” הודיעה. התרופה הסינטטית עצמה היתה נסיון לדמות את תפקוד הקנאביס.

כותרות העיתונים בעולם ובארץ כבר הכריזו הבוקר (ו’) על הדיווח הנוגע לניסוי בתרופה שנכשל בצרפת והוביל למותו של אחד ואשפוזם של עשרות אחרים, כאילו מדובר בקנאביס שגרם לנזק במסגרת ניסוי בתרופה שכשל והוביל לאסון הגדול.

למרות השמועות שהפיצו העיתונים, בין השאר גם כאן בישראל, לפני שעה קלה הבהירה שרת הבריאות בצרפת כי בניגוד לשמועות אין שום קשר לקנאביס בתרופה הרעילה.

מריסול טוריין
מריסול טוריין, שרת הבריאות של צרפת: “לא היה קנאביס או רכיבים של קנאביס בתרופה”

“בניגוד למה ששמעתי, התרופה הזו לא מכילה קנאביס או רכיבי קנאביס,” הבהירה שרת הבריאות בהודעה רשמית לתקשורת שפורסמה במקרה בשעה 16:20.

התרופה אותה ניסו לפתח אמורה היתה לתפקד בדומה לאופן בו הקנאביס פועל.

“בגלל קנאביס”

ככל הנראה בין הדיווחים בעולם הכניס אחד הכתבים הערה כי ‘לפי דיווחים לא רשמיים מדובר בתרופה המבוססת על קנאביס’, ומשם הדרך לכותרות העיתונים היתה קצרה.

בעוד שמרבית העיתונים, אפילו Ynet והכתב הידוע בהתנגדותו לקנאביס איתי גל, נזהרו מלנקוב בבירור בשמו של הקנאביס כגורם להרעלה, ורק הכניסו את הנתון בכותרת המשנה, עיתון “דה מארקר” הישראלי הגדיל לעשות ופסק חדש משמעית (כאן): “בגלל קנאביס: אסון רפואי בצרפת הותיר 6 בני אדם במצב קשה”.

ב’ישראל היום’ גם כן לא הצליחו לוותר על התענוג: “ניסוי בקנאביס הוביל למוות מוחי?” שאלה הכותרת.

דה מארקר משקר

קנאביס כידוע איננו חומר רעיל כלל ועל אף שהינו בעל השפעה פסיכואקטיבית שעלולה להרדים, להכניס לםאניקה קלה או לעורר תיאבון מוגבר, הוא אינו יכול לגרום למוות מוחי או מוות בכלל. אפילו מים הינם מסוכנים יותר בצריכה מוגזמת שכן הם עלולים להוביל להרעלה.

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי