טוען...

צרפת: חבר הפרלמנט הניף ג’וינט וקרא ללגליזציה

במהלך דיון בפרלמנט הצרפתי הניף חבר הפרלמנט פרנסואה-מישל למברט כוס עם ציור של עלה קנאביס ומתוכה שלף ג'וינט. הוא קרא להפסקת רדיפת צרכני הקנאביס ולהסדרת שוק חוקי ונקרא לסדר. הנשיא מקרון לא שיתף פעולה

חבר הפרלמנט הצרפתי פרנסואה-מישל למברט הניף אתמול (ג’) ג’וינט במהלך דיון בפרלמנט (“האסיפה הלאומית”) בקריאה לביטול הפללת צרכני הקנאביס ולשינוי מדיניות מצד הממשל.

“זה כישלון מוחלט,” אמר. “לגליזציה תאפשר לייבש את הסחר הלא חוקי, לייצר רווחים ממיסים ולייצר מקומות עבודה”. לאחר דבריו הציג כוס שעליה ציור של עלה קנאביס ומיד לאחר מכן הניף כאמור גם בג’וינט.

“מדינות אחרות בחרו להתמודד עם הבעיה ולא לטמון את הראש בחול,” הוסיף. ההופעה המעניינת בוצעה יממה לפני הצגת דו”ח שהופק ביוזמת כמה מפלגות בפרלמנט וממליץ על הסדרת שוק קנאביס חוקי.

נשיא האסיפה הלאומית של צרפת, יו”ר הכנסת אם תרצו, השתיק מיד את למברט והכריז על קריאה לסדר נגדו, מה שעשוי להוביל לקנס כספי נגדו על פי הנוהג בצרפת, כך על פי הדיווח בתקשורת הצרפתית.

שר הפנים של צרפת ג’רלד דרמנין הביע ביקורת כלפי מה שהוא כינה “דמגוגיה קטנה” מצדו של למברט, וטען שארגוני פשיעה העוסקים היום בסחר לא חוקי בקנאביס ומרוויחים 60 עד 100 אלף אירו בשבוע לא יחלו לפתע לפעול בשוק החוקי בו יאלצו לשלם מיסים. “אל תהיו תמימים,” אמר, “הילחמו בסמים ואל תוותרו”.

לצדו של למברט עמדה קרולין ז’נבייה שאמרה: “במשך 50 שנים האיסור על קנאביס אימץ לעצמו מטרה בלתי אפשרית מבלי שיש ברשותו את האמצעים להשיג אותה. רגולציה של שוק קנאביס חוקי היא הדרך היעילה ביותר לקבל בחזרה את השליטה על השוק ולהגן על תושבי צרפת”.

נשיא צרפת עמנואל מקרון דחה בשבוע שעבר את הקריאה ללגליזציה וקרא במקום זאת לקיום דיון לאומי נרחב בסוגיית השימוש בסמים והשפעתם..

לאורך השנים האחרונות נעשו כמה נסיונות לקדם לגליזציה או לפחות אי הפללה של קנאביס בצרפת, ללא הצלחה. לאחרונה החלה צרפת בפיילוט של מודל קנאביס רפואי במסגרתו מחולק קנאביס חינם לכמה אלפי מטופלים. נכון להיום צרפת היא מהמדינות בעלות המדיניות הנוקשה ביותר לקנאביס מבין מדינות אירופה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר