צרכני מריחואנה עושים יותר סקס – מחקר חדש

מחקר חדש של אוניברסיטת סטנפורד מצא שצרכני קנאביס המעשנים באופן קבוע, מקיימים בממוצע יותר יחסי מין מאשר אלו שצורכים פחות או שאינם צורכים קנאביס. התוצאות מבוססות על סקר שנערך על למעלה מ-50 אלף אנשים.

קנאביס אולי גורם לשלווה ורוגע, אבל הדחף המיני לא נפגע כנראה בכלל – ואף אולי מתגבר.

מחקר חדש שנערך על ידי חוקר מהמרכז הרפואי של אוניברסיטת סטנפורד, מצא שאנשים אשר צורכים קנאביס מקיימים בממוצע יותר יחסי מין מאנשים שאינם צורכים קנאביס.

סקר מחקר יותר קנאביס יותר סקס
גם אצל גברים וגם אצל נשים – צרכני קנאביס קבועים מקיימים יותר יחסי מין מאלו שצורכים מדי פעם או שאינם צורכים קנאביס בכלל

ד”ר מייקל אייזנברג, המתמחה באורולוגיה, רואה מקרים רבים של בעיות בתפקוד המיני במרכז הרפואי של אוניברסיטת סטנפורד. על מנת לקבוע מה הבעיה של מטופל מסוים עליו לעבור על רשימה של גורמים היכולים להשפיע על התפקוד המיני. לדבריו פעמים רבות קורה שחולים המגיעים למרכז הרפואי שואלים האם עליהם לעשן פחות מריחואנה.

היות ולא קיימים מחקרים רבים על הקשר בין תפקוד מיני וצריכת קנאביס, חשב אייזנברג כי אולי כדאי לחקור את הנושא, בעיקר בתקופה שבה מדינות רבות בארה”ב מעבירות חוקי לגליזציה וצריכת הקנאביס בארה”ב צוברת תאוצה.

“בדרך כלל אנשים מניחים שככל שאתה מעשן קנאביס בתכיפות גבוהה יותר, ככה המצב גרוע יותר כשזה מגיע לסקס, אך למעשה, למדנו כי ההפך הוא הנכון,” אמר ד”ר אייזנברג על פי הדיווח ב-CNN.

במחקר, שנעשה בשיתוף פעולה עם ד”ר אנדרו סאן ופורסם ביומן לרפואה מינית (The Journal of Sexual Medicine), אספו החוקרים נתונים מסקר שנערך באופן קבוע על ידי ממשלת ארה”ב ועוסק בפוריות וקצב הגידול של משפחות במדינה.

בסקר נשאלו 28,000 נשים ו-23,000 גברים באיזו תכיפות קיימו יחסי מין בארבעת השבועות שקדמו לסקר ובאיזו תכיפות צרכו מריחואנה בשנה האחרונה.

נשים אשר לא צרכו קנאביס דיווחו כי קיימו יחסי מין 6 פעמים בממוצע במהלך ארבעת השבועות שקדמו לסקר. נשים אשר צרכו קנאביס דיווחו כי קיימו יחסי מין 7.1 פעמים בממוצע.

אצל הגברים ההבדל היה גדול אף יותר. גברים אשר לא צרכו קנאביס דיווחו כי קיימו יחסי מין 5.6 פעמים בארבעת השבועות שקדמו לסקר, בהשוואה לגברים שצרכו קנאביס בצורה יום יומית שקיימו יחסי מין 6.9 פעמים בממוצע.

גם כאשר החוקרים בדקו גורמים אחרים העשויים להשפיע כמו אלכוהול, קוקאין, גיל, דת, ומספר ילדים במשפחה – השימוש בקנאביס עדיין בלט בהשפעתו.

“הופתענו לגלות את הקשר החיובי בקרב משתמשים,” אמר ד”ר אייזנברג “זה היה ברור בכל קבוצה שבדקנו, התבנית נשארה דומה – אנשים שעישנו קנאביס קיימו יותר יחסי מין.”

המחקר התמקד בסקס הטרוסקסואלי בלבד (גברים ונשים) ולא הסביר מדוע יתכן וקיים קשר בין סקס לקנאביס, אך הראה כי אלו שצרכו קנאביס באופן יומיומי קבוע, קיימו יותר יחסי מין מאלו שצרכו מדי פעם או בכלל לא.

“שאלה אחת שהמטופלים שלי תמיד שואלים היא האם עישון מריחואנה בתכיפות גבוהה משפיע לרעה על התפקוד המיני,” אמר ד”ר אייזנברג. “אנחנו לא רוצים שאנשים יעשנו על מנת לשפר את התפקוד המיני, אך זה כנראה לא יזיק”.

תוצאות המחקר דומות למחקר אחר שפורסם בשנת 2015 על ידי חברת הקונדומים האמריקאית SKYN ומצא ש-14% מאלו הצורכים מריחואנה באופן יומיומי דיווחו כי נוהגים לקיים יחסי מין “מספר פעמים ביום”, לעומת 5% בלבד מבין אלו שאינם צורכים מריחואנה באופן יומיומי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר