צפו: שותלים מריחואנה בגינות ציבוריות

לכבוד ה-20 במרץ, הוא היום הראשון של האביב, פשטו הבוקר פעילי לגליזציה על גינות ציבוריות בישראל ושתלו זרעי קנאביס במחאה על חוקי האיסור. “מישהו צריך לעשות את זה וחשבתי ‘למה לא אני’ בעצם,” סיפר אחד הפעילים.

אקטיביסטים ישראלים הפועלים למען לגליזציה הודיעו לפני מספר חודשים כי בכוונתם להתחיל ולאגור זרעי קנאביס במטרה לשתול אותם בגינות ציבוריות עם בוא האביב.

היום, ה-20 למרץ, הוא היום הראשון של האביב, קיימו הפעילים את הבטחתם ויצאו למבצע זריעה ארצי.

הזרעים נשתלים בשיטת “גינון גרילה” בגינות ציבוריות, בעזרת “פצצות זרעים” ובעזרת טפטפות מאולתרות מבקבוקי פלסטיק, כפי שניתן לראות בוידאו שפורסם בדף הפייסבוק “קנאביס אורבני“.

צפו:

בדף הפייסבוק “בנק הזרע” אף פירסמו היום תמונה של חבילת זרעים במשקל 3 ק”ג אותם הם מתכוונים לפזר בימים הקרובים.

3 קילוגרם זרעי קנאביס
3 קילוגרם זרעי קנאביס (מתוך דף הפייסבוק “בנק הזרע”)

“אני ופעילים נוספים נצא בימים והשבועות הקרובים ונזרע את הגינות הציבוריות בתל אביב ובערים נוספות,” סיפר ר’, אחד הפעילים, לכתב המגזין. “אני מקווה שכשכל הארץ תהיה מלאה בצמחי קנאביס, לא תהיה ברירה לממשלה אלא להסדיר את הנושא ולהפסיק להפליל את הצרכנים.”

פעיל אחר שביקש להישאר בעילום שם סיפר כי מלבד שיטת הזריעה בעזרת בקבוקי מים, הוא עצמו זרק היום כ-20 “פצצות זרעים” לגינות של מספר תחנות משטרה באזור גוש דן. “למדתי איך להכין את הפצצות באינטרנט והחלטתי לצאת למבצע בעצמי,” סיפר. “מישהו צריך לעשות את זה וחשבתי ‘למה לא אני’ בעצם.”

ראו: מדריך להכנת פצצות זרעים – גינון גרילה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט