מגלגל...

צפו: שוטרים לוקחים בדיקת דם בכוח מנהגים המסרבים לבדיקת ינשוף

ארה”ב: נהגים המסרבים לבדיקת “ינשוף”, נעצרים ונקשרים למיטה כשהם אזוקים כדי שאחות תוכל לקחת מהם בדיקת דם בזמן שחמישה שוטרים מחזיקים אותם בכוח.

כתנאי לקבלת רשיון נהיגה במדינות רבות בארה”ב, יש לחתום על תצהיר הסכמה לחוקי הנהיגה במדינה אשר קובעים – בדומה לחוק הישראלי – כי נהג המסרב לבדיקת שכרות ייחשב כאשם ורשיונו יישלל ממנו לאלתר למשך שנה.

עם זאת, עורכי דין רבים ממליצים לנהגים לסרב לאותן בדיקות מאחר ולדבריהם זה פשוט לתת לרשויות את ההוכחות שהם צריכים כדי להאשים אתכם. “עדיף שרשיונך יישלל לשנה מאשר שיירשם בתיק שלך שנהגת תחת השפעת אלכוהול,” הם טוענים.

ראו עוד: אלכוהול או קנאביס – אולי כדאי להחליף תחביב?

אף על פי כן, נהגים רבים בארה”ב המסרבים לתת בדיקת נשיפה למכשיר ה”ינשוף”, נאלצים בשנים האחרונות לעבור מסכת השפלות קשה במיוחד: הם נלקחים למעצר, נקשרים למיטה, נאזקים ובדיקת דם נלקחת מהם בכוח – וכל זה, בגיבוי מלא של החוק שמתיר לשוטרים להשתמש בצו של שופט כדי להכריח את הנהגים לעבור את הבדיקה בכוח, גם אם סירבו כאמור.

קטע וידאו שפורסם אמש בחדשות FOX 5 והציף את הרשת מציג את תהליך נטילת בדיקות הדם מנהגים שסירבו לבדיקת הינשוף במחוז גווינט שבמדינת ג’ורג’יה – שם אימצו השוטרים את השיטה הנהוגה במספר מחוזות אחרים במדינה לפני מספר חודשים.

“אני מבין שנהיגה תחת השפעת אלכוהול היא מסוכנת וצריכה להיות מטופלת על ידי המשטרה, אבל בין זה ובין מה שאני עברתי יש פער לא קטן,” אומר מייקל צ’רורסקי, אחד מהנהגים שמופיעים בסרטון.

צפו:

ראו גם: איך להתכונת לבדיקת שתן למציאת סמים
ראו גם: מבחן נהיגה למעשני מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר