לראשונה בישראל: מדריך שימוש בקנאביס רפואי

כמה שאיפות צריך לקחת, איפה ואיך מומלץ לאחסן את התרופה ומה זה בכלל קנאביס – לראשונה בישראל: סרטוני הדרכה למשתמש המתחיל בקנאביס רפואי. “המידע הזה הוא זכותו הרפואית של כל חולה והגיע הזמן שהוא יהיה זמין בחינם לכולם,” מסביר מפיק הסרטון.

מה שהיה עד כה נחלתם הבלעדית של המחזיקים ברשיון קנאביס רפואי, פתוח ונגיש כעת לכל. לראשונה בישראל פורסם בסוף השבוע סרטון הדרכה בעברית למשתמש המתחיל בקנאביס רפואי – הדרכה שעד כה ניתנה באופן פרטני ואישי על ידי מדריכים מטעם 8 ספקי הקנאביס המורשים לאלו שזכו לקבל את הרשיון הנכסף ולהם בלבד.

מדריך שימוש בקנאביס רפואי – לפי תקנון משרד הבריאות

סרטון ההדרכה, שהופק על ידי חברת “בזלת” (‘מוקד ברק‘ לשעבר) האחראית על בקרה ושינוע של קנאביס לאלפי חולים בישראל, מותאם לתכנית ההדרכה הרשמית של משרד הבריאות והוא מוצג, יחד עם סרטוני הדרכה נוספים כגון שימוש נכון במאדה (וופורייזר), בשמן, בקפסולות ועוד, בערוץ היוטיוב של החברה.

“עד כה, היו הספקים השונים מעדיפים לשמור את המידע הזה לעצמם ולתת אותו לכל חולה ביחד עם השירות,” מספר לנו מאיר אריאל, מנכ”ל חברת ‘בזלת’. “בעידן המידע של היום, המידע הזה הוא זכותו הרפואית של כל חולה והגיע הזמן שהוא יהיה זמין בחינם לכולם.”

צפו: איך להשתמש בקנאביס רפואי

סרטון ההדרכה מתחיל בניפוץ מיתוסים ומפרט אילו תרופות מתנגשות עם השימוש בקנאביס. “אסור לערבב את הקנאביס עם טבק רגיל מאחר והניקוטין פוגע באיכות התרופה וביעילות שלה,” מדגיש הקריין. “מומלץ לאחסן את התרופה במקום חשוך וסגור ולהרחיק מהישג ידם של ילדים. התוקף הוא ארוך ויכול להגיע עד שנה ויותר. את התרופה מומלץ לקחת לאחר האוכל כדי לאזן את רמת הסוכר ולחץ הדם בגוף.”

מה לעשות עם תופעות הלוואי?

גם לתופעות הלוואי העיקריות של צריכת הקנאביס – סחרחורות, ירידת סוכר, עיניים אדומות ויובש בפה – ישנה התייחסות בסרטון ההדרכה: “בתחילת השימוש בקנאביס עלולים להיגרם כאבי ראש וסחרחורות,” מוסבר, “זוהי השפעה חולפת ואין צורך להפסיק את הטיפול. הקנאביס עלול לגרום לירידת סוכר ולחץ דם וניתן לקחת משהו מתוק או מלוח. עיניים אדומות ויובש בפה עשויים לחלוף תוך שעה מקסימום. מומלץ לשתות מים.”

גם לצד הפסיכואקטיבי לו גורם הקנאביס דאגו בחברה להתייחס כמובן: “ניתן לבטל את ההרגשה הפסיכואקטיבית על ידי מאכלים כמו פירות הדר למשל,” מוסבר. מבחינת אופן השימוש מסבירים בחברה כי ישנן דרכים רבות לצרוך קנאביס, אך חשוב לעשות זאת בכל יום “זאת בכדי שהחומר הפעיל בקנאביס יצטבר בגוף ויתחיל להשפיע”.

“כל יום, עד 9 שאיפות ביום”

עוד מסביר הקריין כי מומלץ להגביר את הכמות אט-אט בכל יום. “רצוי להתחיל מפעם או פעמיים ביום ומשם להתקדם. אפשר לעצור כשמרגישים שמספיק.” לדברי החברה, הכמות המקסימלית אליה ניתן להגיע במידה ומקבלים 20 גרם קנאביס לחודש היא 9 שאיפות ביום.

לראושנה בישראל: סרטוני הדרכה לשימוש נכון בקנאביס רפואי
יתרונות הקנאביס הרפואי – “והרשימה עוד ארוכה”

כמו כן, כולל הסרטון הסברים על הרישיון הרפואי עצמו ועל התקנות בהן נדרשים החולים לעמוד, כולל האיסור על צריכה מחוץ לכתובת המצויינת על גבי הרישיון, וכן האיסור לעבור מספק אחד למשנהו לאחר פחות מחצי שנה.

על פי הדברים שמסר לנו מאיר, פיתוח תחום ההדרכה בחברה נמצא רק בתחילת דרכו וצפויים בקרוב להיות חידושים נוספים – כולל אפליקציה להזמנת קנאביס בסמארטפון ומיתוג מחדש. בסיום דבריו ציין מאיר כי “העתיד נמצא בהדרכה חופשית ופתוחה שתטיב בעיקר עם החולים, ולשם אנו פונים.”

סדרת סרטוני ההדרכה הקדימה במעט את “הספר הירוק” הצפוי להיות מפורסם על ידי משרד הבריאות ולכלול בין השאר גם הדרכות ברורות לשימוש נכון.

ראו גם:
צפו: סבתות מעשנות גראס בפעם הראשונה
המדריך המלא: איך לעשן מריחואנה בפעם הראשונה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר