צפו: עסקי הגאנג’ה בג’מייקה

סרט דוקומנטרי קצרצר מבית VICE מציג את המצב החוקתי של הקנאביס בג’מייקה – ארץ הגאנג’ה המוכרת, אשר גם בה עדיין מוגדר הצמח כבלתי חוקי.

אחרי ביקור בשדות הקנאביס המרשימים של לבנון מגיע צוות מגזין VICE אל ג’מייקה, בנסיון להבין כיצד ייתכן שדווקא בה – ארץ הגאנג’ה המפורסמת מכולן – הקנאביס עדיין איננו חוקי.

בדוקומנטרי קצר (11 דקות) מוצגת תמונת המצב המוזרה של הקנאביס בג’מייקה, בה מתנגש החוק עם מסורת עתיקה של שימוש בצמח למטרות פולחן והנאה ועם הכלכלה של רבים מתושבי המדינה המבוססת על גידול ומכירת הצמח.

כתב VICE מראיין את מובילי המאבק לשינוי החוק, מבקר בשדות הגאנג’ה המרשימים ומדבר עם החקלאים המסורים.

צפו:

בסרט מדבר בין השאר פרופ’ הנרי לואה, מדען ג’מייקני העומד בראש המאבק להקלה על חוקי הקנאביס במדינה. ד”ר לואה אף פועל בימים אלו להקמת המכון הראשון בג’מייקה למחקר קנאביס והוא בעליה הגאה של ‘מדיקאנג’ה‘ – חברת הקנאביס הרפואי החדשה והראשונה בג’מייקה.

פרופסור הנרי לואה ג'מייקה
פרופ’ הנרי לואה

פרופ’ לואה, אשר היה חלק מצוות הפיתוח של ‘קנאסול’, תרופה מבוססת קנאביס שיוצרה בג’מייקה בשנת 1972 לטיפול בגלאוקומה (לחץ תוך עיני), מבטיח שיטפל בחולים בעזרת CBD, רכיב הקנאביס אשר אינו בעל השפעה פסיכואקטיבית ונמצא כיעיל להקלת כאבים ולטיפול בפסיכוזות שונות.

לפני שבועיים דווח כי שר המדע של ג’מייקה הבטיח שחוק דה-קרימינליזציה חדש יאושר עוד בשנת 2014 ויביא להפסקת הפללת הצרכנים ולפיתוח שוק קנאביס רפואי ותעשייתי.

עוד מג’מייקה:
צפו: לוכדי הזנים מבקרים בג’מייקה
טיולי גאנג’ה בג’מייקה
נוח פלטניק מדווח מנגריל, ג’מייקה

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי