מגלגל...
x

צפו: עיוור מסגיר עצמו למשטרה בגין שימוש במריחואנה

מארק, צעיר אירי שאיבד את שתי עיניו בעקבות מחלת הגלאוקומה בה לקה, הסגיר עצמו השבוע למשטרה במטרה לנסות ולקדם את הסדרת חוקי הקנאביס הרפואי באירלנד.

מארק פיטזסימונס (Mark Fitzsimons), עיוור מזה 5 שנים, ניגש השבוע לתחנת המשטרה בעיירה דנדאלק באירלנד והסגיר עצמו לשוטרים בגין שימוש עצמי במריחואנה – במטרה לקדם את הטיפול הרפואי בקנאביס במדינה.

מארק פיטזסימונס
מארק פיטזסימונס

אתמול (חמישי) הגיע מארק לתחנת המשטרה בליווי מטפלו וכשהוא מדדה על מקל הליכה, הציג עצמו בפני השוטרים ואף הניח לפניהם שקית עם מעט פרחי קנאביס. “אני מבקש שתעצרו אותי בגין שימוש והחזקת מריחואנה,” אמר והסויף כי מטרתו היא להגיע לבית המשפט.

השוטרים המופתעים החרימו מיד את הקנאביס ורשמו לו אזהרה רשמית. ברגע שבדיקת מעבדה תוכיח שאכן מדובר בקנאביס, מארק צפוי לקבל זימון להופעה בבית משפט.

“אני מאושר,” אמר מארק על פי הדיווח, “זה הלך ממש טוב…”

“מחקרים רבים הוכיחו כבר שקנאביס הוא אחד הטיפולים היעילים במחלת הגלאוקומה,” אמר. “ככל שאני מתבגר וחוקר יותר, אני מגלה עוד ועוד יתרונות טיפוליים לצמח. אני זוכר שבהתחלה אנשים אמרו לי ‘אבל זה לא חוקי’…”

גם זה בטח יעניין אותך

מארק סיפר עוד כיצד קיבל תרופות מרשם ומשככי כאבים אשר רק לאחר 6 חודשים, כשאיבד את עינו השנייה, הצליח להתגבר עליהם.

גלאוקומה (ברקית בעברית) היא מחלה אשר גורמת ללחץ תוך-עיני ועלולה להוביל לעיוורון מוחלט – כפי שקרה למארק. “הקנאביס מפחית את הלחץ באופן משמעותי…” הוא אומר.

“בעת הזו איני יכול לאתגר את החוק בגלל שאין לי את הכסף הדרוש למימון מאבק שכזה,” סיכם. “וזה ככה עבור רוב מוחלט של האנשים החולים…”

מארק ממתין כעת לצו הזימון לבית המשפט.

צפו:

לפני כחודשיים הסיר משרד הבריאות הישראלי את הגלאוקומה מרשימת ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי…

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר