צפו: “סנדק הקנאביס בישראל” – שלומי סנדק בשיחה עם מגזין קנאביס

שלומי סנדק, האיש שהיה אולי הראשון להביא את רעיון הלגליזציה לארץ הקודש – ומי שבטוח היה (ועדיין) אחד מהגורמים המרכזיים שהביאו את הנושא לסדר היום הציבורי – נפגש עם צוות מגזין קנאביס לדבר על ההבדלים בתפיסה בין אז והיום ועל פרויקט הקנאביס הרפואי שעשוי להציל אתכם ממלתעות האיום הפלילי…

לא משנה אם אתה נמצא בצד התומך במלחמה בסמים או לחילופין בצד המצדד בהפסקת מדיניות ההפללה – אפילו אם אין לך דעה בעניין וכל הנושא הזה מעניין לך את התחת – בכל זאת קיים סיכוי טוב מאוד שיצא לך להיתקל בכתבות, התבטאויות ודיונים בכלי התקשורת השונים בנוגע למלחמה בסמים וההיבטים המוסריים, הכלכליים והדמוקרטיים שלה. כך או כך, המודעות ההולכת וגואה כאן בארץ לנושא חשוב זה, קיימת הרבה בזכות שלומי סנדק.

היום בחברה הישראלית זה כבר לגיטימי להביע דעה נגד מדיניות ההפללה מבלי לקבל תיוג מיידי של סטלן הזוי. אישי ציבור ואפילו חברי כנסת לא חוששים לעמוד מול המצלמה גם ב”פריים-טיים” ערוץ 2 ולהכריז בפה מלא שהמלחמה בסמים לא עובדת ושאין כל היגיון בהתייחסות לצרכני קנאביס כאל עבריינים פליליים המזיקים לחברה

ח”כ ניצן הורוביץ על לגליזציה בתכנית “מצב האומה”:

כל זה אמנם נכון להיום – ואנו באמת מחזיקים אצבעות ומקווים שהמגמה הזו תמשך כדי שבעתיד הלא רחוק כבר לא נצטרך לחשוש מכל דפיקה בדלת – אולם אם נחזור 20 שנה אחורה נגלה מציאות שונה לגמרי. מציאות שבה מעט מאוד אנשים בכלל שמעו על המושג “לגליזציה” ואם רק העזת להעלות את הנושא לדיון מיד היית זוכה למבטים עקומים במקרה הטוב ולשלל גידופים והקנטות במקרה הרע.

שלומי סנדק
שלומי סנדק – נציג מטופלי הקנאביס הרפואי

אבל לשלומי סנדק זה מעולם לא הפריע. האיש שעמד בעבר במקום השני ברשימת “עלה ירוק” וכיום מנהל את “הקליניקה הישראלית לקנאביס רפואי“, ממש לא נרתע מהתגובות העוינות שקיבלו את פניו במהלך השנים והמשיך בדרכו העיקשת להשגת המטרה: לשתף את כל מי שרק הסכים לשמוע על סגולות הצמח המופלא ועל היתרונות הרבים שהחברה הישראלית תרוויח אם היא רק תשכיל להוציא את הקנאביס מרשימת הסמים המסוכנים.

חדור מוטיבציה שלא פגה גם אחרי 20 שנה ועם יכולת התבטאות מרשימה, שלומי סנדק הוא “אומן” בכל מה שקשור להתנהלות מול התקשורת. ללא תקציבי ענק ובלי משרד יחסי ציבור מתוקתק מצליח סנדק להעלות שוב ושוב נושאים אלו לסדר היום הציבורי.

אמנם זה נכון שאולי לא כל צרכני הקנאביס תומכים באופן גורף במה שהוא עושה ולחלקם יש הסתיגויות מסויומות מחלק מהתבטאותיו ואולי חושבים שפעולותיו השונות עשויות לעורר אנטגוניזם מסוים עבור מי שמסתכל על הדברים מנקודת מבט לא אוהדת, אך בשורה התחתונה, אם אתה צרכן קנאביס בישראל, כנראה שאין אדם במדינה הזו שפעל ועשה יותר משלומי סנדק בכדי להוציא אותך מההגדרה המכוערת של “עבריין פלילי”.

"מסמך היסטורי מרתק" - תקופת היובש
“מסמך היסטורי מרתק” – תקופת היובש

זה התחיל ב-1994 כשהתפרסמה חוברת פרי עטו בשם “עשב השדה – כל האמת על מריחואנה. תרופת הפלא של ה מאה ה-21” ובה פירוט נרחב אודות ההיסטוריה של הצמח וסגולותיו. באותה תקופה הצליח סנדק להחתים אלפי אזרחים על עצומה הקוראת להוצאת הקנאביס מרשימת הסמים המסוכנים.

מאוחר יותר הוא הוציא גם את הספר “תקופת היובש” שמקומון ‘תל-אביב’ תיאר בזמנו כ”מסמך היסטורי-תקופתי מרתק” והמשיך במגוון רחב של פעילויות בתחום שכללו בין היתר גם את הראיון המפורסם שערך סנדק עם חבר הכנסת איוב קרא.

ראו עוד: “שלומי סנדק – תקופת היובש

קרא כיהן בזמנו בתפקיד המכובד והחשוב כיו”ר הועדה למאבק בנגע הסמים. באותו ראיון הזוי הצליח סנדק להביך את חבר הכנסת עם שאלות בסיסיות הנוגעות לתחום הקנאביס.

צפו: הראיון ההזוי של שלומי סנדק עם ח”כ איוב קרא:

פרוייקט “משיגים את הרוב לחוק הקנאביס הרפואי”

בימים אלו עובד שלומי סנדק על פרויקט שאפתני למדי שבמידה ואכן יצא לפועל, מדינת ישראל תוכל להפוך למקום מסביר פנים עבור צרכני הקנאביס המקומיים ומאות אלפי ישראלים יוכלו לומר “שלום” לענן הרישום הפלילי המרחף באופן קבוע מעל לראשם.

במסגרת הפרויקט יושב סנדק עם חברי כנסת אחד על אחד ומסביר להם בעזרת מחקרים ועדויות מצולמות על הצורך בשיפור הבירוקרטיה במדינה בכל מה שקשור לתחום הקנאביס הרפואי.

שלומי סנדק מזמין אתכם לעזור בהפיכת החלום למציאות:

“המטרה העיקרית היא להעביר חוק שקובע שכל רופא מומחה רשאי לרשום קנאביס רפואי עבור כל חולה שנראה לו זקוק לתרופה,” אומר סנדק. “וזאת מבלי שהחולה יאלץ להמתין לאישור מכל מיני ועדות שמרניות ומסורבלות כמו שקורה היום (בחוק ייקבע שתוך עשרה ימים חייבים להנפיק לחולה את האישור).”

“בפועל מה שזה אומר בעצם זה שישראל תאמץ מתכונת דומה לזו הפועלת היום בקולרדו ובקליפורניה, ארה”ב – מספיק מפגש אחד כמה דקות אצל הרופא – והאישור בדרך אליך!”

נכון לכתיבת שורות אלו שלומי סנדק כבר הספיק לשבת עם חברי הכנסת משה פייגלין (ליכוד), אריה אלדד (איחוד הלאומי), עינת וילף (מפלגת העצמאות) ואילן גילאון (מרצ) וזכה לתמיכתם ברעיון – כשחברי כנסת נוספים מתכוונים להיפגש איתו במהלך התקופה הקרובה.

סנדק קורא לאזרחי ישראל לעזור לו במימון הפרוייקט הנפלא ולצורך כך פתח עמוד באתר גיוס התרומות “מימונה”. מי שמעוניין לעזור – אפילו ב-30 ש”ח סמליים – מוזמן להיכנס לקישור הזה.

צפו בשלומי סנדק בשיחה עם “מגזין קנאביס” על לגליזציה, נזקי המלחמה בסמים, ומצב הקנאביס הרפואי בארץ:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר