טוען...

צפו: מחזיק באישור גידול מריחואנה נעצר בגין ייבוא סמים

איך קורה שחולה שקיבל אישור מהמדינה לגדל מריחואנה לשימוש עצמי מוצא עצמו נאשם בייבוא סמים.

ד’ סובל ממחלה כרונית קשה שרק הקנאביס מסוגל להקל עליה ועל הכאבים הנלווים לה ולכן מדינת ישראל אישרה לו לגדל בביתו עד 10 שתילי קנאביס לשימושו האישי.

כשהגיע ד’ יום אחד לביתו לאחר שאסף את זרעי הקנאביס המיוחדים למחלתו שהזמין במשלוח מלונדון, מצא להפתעתו את שוטרי תחנת ראשל”צ ממתינים לו בפתח הבית כדי לקחת אותו למעצר.

קנאביס רפואי

“הם לא ידעו שיש לי רשיון למרות שהבנתי שהם עקבו אחריי במשך כמה ימים,” סיפר ד’. “ברגע שהסברתי להם שיש לי רשיון מטעם המדינה הם הבינו אותי אבל חוקר שהיה שם הורה להשאיר אותי במעצר ל-5 ימים.”

השוטרים התעקשו שאמנם ד’ מחזיק ברשיון גידול אבל אינו מורשה להזמין את הזרעים מחו”ל. על אף תחנוניו של ד’ והסבריו כי לא ניתן לרכוש זרעי קנאביס בישראל, החליטו השוטרים להתעקש להאשימו בייבוא סם מסוכן והחרימו את 5 הזרעים שהזמין.

“כל המטופלים המחזיקים ברשיון קנאביס בישראל הם מקופחים,” הוסיף ד’. “מדובר בחולים שמתייחסים אליהם כאילו הם עבריינים ועושים דה-לגיטימציה לתרופה היחידה שעושה להם טוב.”

ראו עוד: קנאביס רפואי בישראל – בלאגן אחד גדול

לאחר כמעט שנה של המתנה ובעזרת התערבות של עו”ד דניאל כפיר ועו”ד אבי ברדוגו, הואילה בטובה הפרקליטות לסגור את התיק ולהחזיר ל-ד’ את הזרעים שהזמין.

“במקום להתעסק עם עברייני סמים המשטרה מתעללת באדם חולה,” אמר עו”ד דניאל כפיר, סנגורו של ד’.

צפו בכתבה בערוץ 1:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר