צפו: “מדינה בהיי” – סרט דוקומנטרי חדש על תעשיית הקנאביס הפורחת של קולרדו

נשאר רק לקנא: אזרחי קולורדו נהנים היום מתעשייה משגשגת, מקומות עבודה חדשים, הכנסה נוספת לקופת המדינה – ומלא גאנג’ה איכותית…

עד לפני זמן לא רב היה מקום אחד, יחיד ומיוחד, שהצטייר בעולם כ”גן עדן לכל צרכן קנאביס” – הולנד כמובן ובראשה העיר אמסטרדם. החל מפתיחת הקופישופ ההולנדי הראשון עוד בשנות השבעים המוקדמות ועד לא מזמן, נתפסה אמסטרדם כ”בירת הקנאביס העולמית“, מבלי שיהיו לה מתחרים של ממש על הכתר היוקרתי הזה.

אמנם זה נכון שמאז ומתמיד היו מקומות נוספים בעולם שלא ממש אכפו את חוקי הסמים המגוחכים שנכפים על האנושות מזה כמעט מאה שנים, כמו נימבין שבאוסטרליה או כריסטיאניה שבדנמרק, אבל אין ספק ששום דבר לא התקרב לתעשייה ההולנדית המשגשגת. אנשים מכל רחבי העולם הגיעו לאמסטרדם כדי להתרשם מהאיכות המרשימה, מהמבחר העצום ובכלל מחוויית הצריכה מסבירת הפנים שההולנדים ידעו להעניק.

כניסה לחנות ממוזגת ומעוצבת להפליא, עם מוכרת חייכנית וחמודה, בחירת זן מועדף מתוך מבחר ענק של זנים מכל פינה בגלובוס, מגוון סוגי חשיש מקוטלגים על-פי מקור דמוגרפי, אופן ההכנה והאיכות, וכל זה מבלי לפחד מהחוק, הם בהחלט חוויה יוצאת דופן ומרתקת.

כבר לא במקום הראשון…

אבל מאז עברו הרבה מים בנהר ואמסטרדם של השנים האחרונות נמצאת באיום מתמיד מפני איבוד התואר לתעשיות חדשות בעולם שמתפתחות בקצב מטורף.

מדינת קולרדו, אחת משתי המדינות הראשונות (והיחידות עד כה) בארה”ב שעשו לגליזציה מלאה של הצמח, יכולה בהחלט להיכנס לרשימת המתמודדות על המקום הראשון.

הסרט הדוקומנטרי The Future Of Weed: High Country נותן הצצה מרתקת לתעשיית הקנאביס של קולרדו. או מה שהם מכנים “עמק הסיליקון של העשב” – תעשייה חדשה/ישנה, עצומה במונחים כלכליים והכי חשוב – חוקית לגמרי!

הסרט מוגש בצורה קלילה ומהנה ע”י Brian A Anderson, שמזכה אותנו בסקירה כללית על כל הצדדים בתעשייה הזו, החל מהצרכנים הפשוטים דרך המפיצים ועד המגדלים המקצועיים.

"בורא עשבי בשמים" - קולרדו בפריחה
“בורא עשבי בשמים” – קולרדו בפריחה

מי שלא מכיר את התופעה וודאי יופתע לראות את גודל היקפה של הכלכלה החדשה והמשגשגת הזו. תושב קולרדו בוגר יכול להיכנס היום לאחת ממאות תחנות לממכר קנאביס ברחבי המדינה, לבחור לעצמו מבין אינספור מוצרים ופתרונות צריכה שונים, לשלם על המריחואנה שלו – בתוספת מס שהולך לקופת המדינה – ולהמשיך לדרכו בנעימים.

פשוט מדהים לחשוב כיצד התעשייה הזו התפתחה בשנים האחרונות – ועוד יותר מדהים לחשוב לאן היא עוד מסוגלת להתפתח.

האמריקאים הרי לא יודעים שובע, בטח כשזה נוגע למוצר שמסוגל להכניס לא מעט כסף, וכפי שתווכחו בסרט, יש סיבה טובה מדוע קוראים לארה”ב “ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות”…

איפה הם ואיפה אנחנו…

כשרואים את מה שקורה במקומות נאורים מעבר לים, כשמבינים עד כמה התעשייה הזו, לא רק שהיא לגיטימית – אלא הכרחית, ואף מהווה אינטרס ברור לטובת כלל הציבור, פשוט נכנסים לדיכאון כשמביטים שוב במה שהולך כאן בארצנו הקטנה.

אז בפעם הבאה ששוטר מעכב אתכם לחיפוש פולשני ודוחה ברכב, תמיד תזכרו שהיום כבר יש הרבה מקומות בעולם המערבי בהם מוכרים באופן גלוי ותחת פיקוח את הבוף העלוב הזה שהוא כל כך מייחל למצוא.

אתם מוזמנים גם לספר לו על כך, לא בטוח שהוא יקשיב, אבל שווה לנסות…

צפו בסרט הדוקומנטרי – The Future Of Weed: High Country:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר