צפו: האבולוציה של חוקי המריחואנה בארה”ב

המחשה חיה של תהליך הלגליזציה במדינות ארה”ב

גם היום בשנת 2013, ועל אף השימוש הרחב בו לצרכים רפואיים ולצרכי הנאה, נחשב הקנאביס בארה”ב כחומר מסוכן ללא כל תועלת רפואית. האבסורד העצום בעובדה זו לבדה, גדל אף יותר כאשר לפני שלושה חודשים העבירו שתי מדינות בארה”ב חוקים ללגליזציה של מריחואנה לשימוש עצמי.

בעקבות החוקים החדשים נוצר מצב בו אזרח וושינגטון למשל, אשר מחזיק מריחואנה בכיסו, נחשב לעבריין מבחינת הממשל הפדרלי וחף מפשע במדינתו שלו. על אף הבטחתו של הנשיא אובמה, כי המשטרה הפדרלית לא תתערב במדינות בהן עברו חוקי לגליזציה, המצב הנוכחי יוצר בלבול מוחלט ודורש פתרון דחוף.

ראו עוד: מפורסמים קוראים לאובמה: “פעל לשינוי חוקי הסמים”

למעשה היה זה שיאו של תהליך שנמשך מזה 30 שנים, שהחל בשנת 1973 כאשר במדינת אורגון עברו חוקי הפסקת הפללת צרכני הקנאביס (דה-קרימינליזציה) והגיע לפיק נוסף בשבוע שעבר כאשר לראשונה חצה גרף התמיכה בלגליזציה את רף 50% אחוזי התמיכה.

ראו עוד: קנאביס – כל ההיסטוריה על רגל אחת

התמונה שלפניכם ממחישה את התהליך שלב אחרי שלב – השטחים הירוקים-בהירים מציינים דה-קרימינליזציה (הפסקת הפללה), הירוקים הכהים יותר מתייחסים ללגליזציה של שימוש רפואי במריחואנה, הירוקים-כהים מציינים לגליזציה מלאה לשימוש עצמי ואלו המקווקווים מציינים מדינות בהן עומדות להצבעה הצעות חוק ללגליזציה מלאה.

הזיזו את הסמן האפור ימינה ושמאלה בכדי לראות באילו מדינות עברו חוקי לגליזציה, דה-קרימינליזציה וקנאביס רפואי:

[swf src=”http://www.xn--4dbcyzi5a.com/videos/WeedMap.swf” width=500 height=350]

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר