טוען...

“מריחואנה רפואית – המאבק” – לצפייה ישירה עם תרגום בעברית

הסרט “מריחואנה רפואית – המאבק” מציג את האבסורד הגדול של חוקי מריחואנה בארה”ב: היכן שבמדינה אחת אתה נחשב ליזם עסקי שמשלם מיסים – במדינה אחרת אתה סוחר סמים נלוז שצריך לשבת עשרים שנה בכלא

למי שעדיין לא מכיר את הסיפור והדרמה שרצה בארה”ב במהלך השנים האחרונות, התמונה היא פחות או יותר כזאת: בכל שנה מתווספות עוד ועוד מדינות אשר מאשרות גידול, הפצה וצריכה של מריחואנה על תקן “קנאביס רפואי”.

את האישור ניתן להשיג מכל רופא מוסמך שרואה לנכון להעניק למטופל היושב לפניו את ההיתר המדובר. כך מתנהלת ומתפתחת תעשיית קנאביס עצומה שמכניסה מיליוני דולרים לקופת המדינה ועל הדרך גם חוסכת זמן יקר ומשאבי אנוש של המשטרה שמצידה יכולה להתמקד בפשעים אמיתיים, כאלה שבאמת מזיקים לחברה.

ראו עוד: צפו באבולוציה של חוקי המריחואנה בארה”ב

עד כאן הכל טוב ויפה – המדינה מחייכת, האזרחים מחייכים. אבל אז נכנס לעניין מה שנקרא “החוק הפדרלי” – אותן תקנות שמחוקקות המדינות השונות תקפטת אך ורק במדינות עצמן ומבחינת החוק הפדרלי, העולה בחשיבותו על חוקי המדינות, כל אותם בתי מרקחת שמפיצים קנאביס איכותי לאנשים הזקוקים לו הם לא פחות מעבריינים סוחרי סמים.

בכל שנה אנו שומעים על פשיטות והחרמות של המשטרה הפדרלית שמגיעה אל אותן מדינות, נכנסת לתוך עסקי הקנאביס ופשוט מרוקנת את תכולת המקום. ברבים מהמקרים ממתינים מחוץ לחנויות תומכי קנאביס שמגיעים להביע את התנגדותם לתופעת הפשיטות.

ראו עוד: המבולדט, קליפורניה – ברוכים הבאים לארץ המריחואנה!

הסרט המעולה שלפניכם מסקר את תמונת המצב המבולבלת ביותר שהייתה אי-פעם בנוגע לאכיפת חוקי הסמים באמריקה: מסיאטל הליברלית, בה ניתן לצפות בראש העיר עולה על במה וקורא להפסקת מדיניות ההפללה כשמסביבו עשרות אלפים מדליקים ג’וינטים, דרך ניו-יורק הנגועה בגזענות מחרידה, עם חיפושי “עצור וחפש” כמו שיש אצלנו בארץ, רק ששם 90% מאותם חיפושים מתבצעים על שחורים והיספנים, מה שמחזק את תחושת הסלקטיביות המגעילה של הכחולים – וביקור סיום בקולרדו הפורחת, תרתי משמע.

קשה לצפות בסרט מבלי לחשוב בסיום על המצב כאן בישראל: מתי בפעם האחרונה הותקפתם על-ידי בנאדם תחת השפעת קנאביס? מתי בפעם האחרונה דיברו אליכם בגסות צעירים שצרכו קנאביס? מדוע משטרת ישראל ממשיכה לאכוף את החוק הדרקוני והמיותר הזה?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר