מגלגל...
x

צפו: איך קנאביס הורג סרטן – ד”ר כריסטינה סאנצ’ז (תרגום לעברית)

ד”ר כריסטינה סאנצ’ז מאוניברסיטת מדריד בספרד מתארת כיצד גילו היא וחוקרים נוספים את הפוטנציאל של צמח הקנאביס לטיפול בסרטן.

בשנת 2000 גילו חוקרים מאוניברסיטת מדריד כי הרכיבים הפעילים בקנאביס הצליחו להרוג תאים סרטניים באופן “נקי” ביותר וללא תופעות לוואי הנגרמות מטיפולי כימותרפיה. מאז בוצעו עוד מספר מחקרים ורובם ככולם הראו שאכן כך הדבר.

“היום אנו יודעים שהמערכת האנדוקנבינואידית אחראית על הרבה מהתפקוד הביולוגי שלנו,” מסבירה ד”ר כריסטינה סאנצ’ז, אחת החוקרות בתחום הטיפול בסרטן ומי שבמשך למעלה מעשור בחנה את השפעת הקנבינואידים וכיצד הם הורגים תאים סרטניים.

צפו:

“התחלנו לעבוד על הפרוייקט הזה לפני כ-15 שנים והגילוי היה בעצם מקרי,” היא מספרת. “מצאנו שכאשר טיפלנו בתאים הסרטניים בעזרת קנבינואידים, בעזרת THC, הרכיב העיקרי הפסיכואקטיבי בקנאביס, הוא ניקה את התאים הסרטניים בצלחת הפטרי במחקר, הוא הרג אותם. אז הבנו שאנחנו עומדים בפני פוטנציאל טיפול אנטי-סרטני והחלטנו לבחון את הרכיבים הללו בחיות מעבדה עם סרטן השד וסרטן המוח.”

כריסטיניה סאנצ'ז
ד”ר כריסטינה סאנצ’ז

“הממצאים שלנו הראו שקנבינואידים עשויים להיות יעילים לטיפול בסרטן השד,” מתארת סאנצ’ז. “התחלנו לעשות ניסויים בחיות הסובלות מגליובלסטומה – גידולים סרטניים שכיחים וחמורים במיוחד ומצאנו שהקנבינואידים היו יעילים מאוד בהפחתת קצב הגידול של אותם גידולים.”

“אחד היתרונות של קנבינואידים הוא שהם נלחמים באופן ספציפי בתאים הסרטניים וכל זאת ללא השפעה רעילה כלשהי וללא פגיעה בתאים הנורמליים שאינם סרטניים,” היא אומרת. “זה יתרון לעומת הטיפול המקובל בכימותרפיה שנלחם למעשה במערכת כולה.”

“אינני יכולה להבין מדוע המדינות מחשיבות את הקנאביס כסם מסוכן מדרגה ראשונה,” מסכמת סאנצ’ז. “זה די ברור – ולא רק מהעבודה שאנחנו עשינו אלא מעבודות רבות שנעשו – שלצמח יש פוטנציאל טיפולי רחב ביותר.”

ראו: חוקרים מוכיחים שוב: קנאביס מרפא סרטן
ראו: קנאביס מרפא סרטן – 20 מחקרים שמוכיחים זאת
ראו גם: לראשונה בטלוויזיה הישראלית: קנאביס מרפא סרטן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר