נתפס עם חשיש אך שוחרר כי השוטרים לא זכרו את האירוע

תושב קריית גת שנתפס עם 1.15 גרם חשיש והואשם בהחזקת סמים לשימוש עצמי, זוכה מחמת הספק לאחר שהשוטרים לא זכרו במדויק את פרטי האירוע. “אני לא זוכרת אם הבחנתי בזריקה של אחד מהם או מי הבחין מה בדיוק,” מסרה השוטרת בעדותה.

כ’, צעיר תושב קריית גת, נעצר ביחד עם חברו לאחר ששני בלשים מהמשטרה העירונית נתקלו בהם ברחוב במהלך סיור. לטענת השוטרים הם ראו את שני הצעירים מעבירים מאחד לשני דבר מה שהיה חשוד בעיניהם כחתיכת חשיש.

בכתב האישום, שכלל אשמת החזקת סמים לצד הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, טענו השוטרים כי ברגע הגעתם למקום השליך אחד הצעירים מידיו את הדבר שהעביר לו חברו. לאחר חיפוש קצר על הקרקע הם מצאו חתיכת חשיש במשקל 1.15 גרם שהנאשם התעקש שלא קשורה אליו בשום צורה ואופן.

בניגוד להמלצות כלליות של עורכי דין על כך שעדיף לא לבלוע או לזרוק את הג’וינט/חשיש אם נתפסים איתו, מאחר ומדובר בעבירה נוספת של הפרעה לשוטר לצד עבירת ההחזקה, ולמרות שנתפס “על חם” – טען סנגורו של כ’ כי עדותם של השוטרים סבלה מבעיות וסתירות רבות, וציין כי הם לא סיפקו תשובה חד משמעית לשאלה האם בין הנאשם לחברו הייתה החלפה של כסף לפני המעצר או לא וכן לא יכלו לומר בוודאות אם ראו אותו משליך מידיו את הסם.

“מי הבחין במה, לא בדיוק זוכרת”

למרות שהשופט אור אדם מבית משפט השלום בקריית גת קבע בהכרעת הדין כי עדותו של הנאשם כאילו לא ראה שהשוטרים תפסו משהו סותרת את הדברים שמסר במשטרה לפיהם ראה “משהו חום על הרצפה” וכי העובדה שהנאשם לא זימן את חברו שהיה נוכח באירוע להעיד, שתיהן מרמזות על אשמתו, הוא החליט לבסוף לזכותו.

“יש חשד כבד כי הוא היה מעורב בהחזקת הסם,” קבע השופט והבהיר שלא ניתן להתעלם גם מהעובדה שחתיכת החשיש נתפסה בסמוך למקום בו ישבו השניים כפי שחשדו השוטרים מתכתחילה, אך החליט על “זיכוי מחמת הספק שניתן על חוט השערה”, זאת בשל העובדה ששני השוטרים מסרו עדות בעייתית שלא מאפשרת להכריע את הדין.

“אני לא זוכרת אם הבחנתי בזריקה של אחד מהם או מי הבחין מה בדיוק, לא בדיוק זוכרת,” מסרה השוטרת שהיתה במקום בעדותה, בזמן ששותפה קבע כי מדובר רק ב”משהו שהופל מידו של הנאשם”. לפי הפרטים שהציג סנגורו של הנאשם עו”ד מאיר לחן, השוטרים עמדו במרחק של כ-16 מטר מהנאשם וחברו ולכן לא היו יכולים לראות היטב את המתרחש.

“ספק אם ניתן להשתית הרשעה כשהראיה המרכזית ואולי היחידה היא דו”ח שנרשם על ידי שוטר, כשהשוטר אינו זוכר ממנו כלום,” סיכם השופט ושיחרר את הנאשם לדרכו.

הכותב הוא עו”ד יחזקאל חרלף מאתר פסקדין

[iphorm id=”13″ name=”עו”ד פלילי”]

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר