צעיר שלח מהודו 34 גרם ג’אראס בתוך חמאת בוטנים

צעיר ישראלי שחזר מטיול בהודו שלח בדואר במקביל לטיסה הביתה חבילה ובה 34 גרם של חשיש הודי איכותי (ג’אראס) אותו החביא בתוך קופסת חמאת בוטנים. הוא הואשם בייבוא והחזקת סמים אך נשפט רק לעבודות שירות למען הציבור (של”צ).

מאת: עו”ד חיים דויטש

צעיר ישראלי בן 23 שניסה להבריח מהודו לישראל צנצנת חמאת בוטנים ובתוכה 34 גרם של ג’אראס (חשיש הודי איכותי), הורשע בהברחת סמים, אך נשפט לעבודות שירות ומאסר על תנאי בלבד.

בחמאת בוטנים מהודו

במהלך ניסיון ההברחה היצירתי, הצעיר ששהה בהודו ועמד לפני החזרה ארצה, ניסה להבריח את הג’אראס בתוך צנצנת חמאת בוטנים סגורה, אותה הכניס לחבילה עם חפצים אישיים ששלח באמצעות דואר ישראל.

חבילות מסוג זה נפוצות בקרב צעירים ישראלים המטיילים בהודו, ולכן הוא סבר שתכולתה לא תיבדק ביתר תשומת לב.

לצערו הרב החבילה לא הגיעה ליעדה אלא נעצרה על ידי המכס והמשטרה בשדה התעופה, שהגיעה לאחר מכן גם לחיפוש בדירתו שבצפון הארץ.

חשיש בערבית
הורשע בייבוא חשיש מהודו – ונשפט לעבודות שירות

במהלך החיפוש בדירה נמצאו 0.6 גרם נוספים של חשיש וכן “כלי עישון” מאולתרים. הוא נעצר במקום והואשם בעבירות של “ייבוא סמים”, “החזקת סמים” וכן “החזקת כלי עישון אסורים”.

לאחר שהודה בעבירות המיוחסות לו פנה סנגורו לבית המשפט בבקשה שלא להרשיע אותו מאחר ומדובר בבחור צעיר ללא עבר פלילי שמתנדב כבר כמה שנים למען ניצולי שואה. ההליך הפלילי היווה עבור הצעיר גורם מרתיע דיו לעתיד טען במשפט.

“עבריין צריך להיענש”

בפסק הדין קבעה השופטת רות שפילברג-כהן מבית משפט השלום בקריית שמונה, כי מעשיו של הנאשם היו תוצאה של “חוסר בשלות ובגרות” ולא של מחשבה זדונית, אך החליטה שלא לבטל את הרשעתו, זאת מתוך שמירת העיקרון לפיו “עבריין צריך להיענש”.

בתום ההליכים גזרה השופטת על הצעיר עונש של 400 שעות שירות למען הקהילה (של”צ), 3 חודשי מאסר על תנאי (למשך שנה), התחייבות כספית על סך של 3,000 ש”ח ופסילת רישיון הנהיגה ל-45 ימים.

“שוכנעתי לגבי הנאשם שבפני כי לקיחת סיכון כה רב, בארץ זרה, תוך ניצול מנגנון הדואר, נעשה על ידו מתוך אופי בלתי בשל, ולא רק בתעוזה,” סיכמה השופטת. “בחרתי לפיכך שלא להחמיר עם הנאשם וזאת על מנת שהענישה המקלה תעביר לו מסר מעודד להמשך תפקוד נורמטיבי נקי מסמים, יצרני ומועיל לחברה.”

הכותב הוא עו”ד חיים דויטש מאתר פסקדין

[iphorm id=”13″ name=”עו”ד פלילי”]

ראו עוד:
פוטר בגלל ג’וינטים – יקבל 35 אלף ש”ח
כך המדינה פוגעת בחופש התנועה
קנתה זרעי קנאביס – מואשמת בסחר

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט